Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Armatura věnce

Dobrý den,
chystám se svazovat armaturu do věnce, už jsem si nastudoval jak se svazují rohy na obvodu stavby, vždy vnitřní prut vytáhnout na vnější a naopak. Není mi ale jasné jak spojit armaturu která půjde nad vnitřní nosnou příčkou na armaturu toho obvodového věnce. Je toto řešení správné?

Pnutie betónu sa vystuží armatúrou vždy na strane zlomu. V prípade previsu zasahujúceho voľne z venca sa armuje spodok betónu položený na základni, prehne sa roxor do Z a armatúra pokračuje vrchom, zahne sa na konci previsu a končí zospodu, v bode zlomu.

Betón je pevný na tlak, krehký na ťah, preto sa v týchto jeho slabých miestach armuje. /Bežná deka cca 8cm betónu (strop) sa armuje zospodu/. Trocha logiky do myslenia a si doma v prípade jednoduchých stavieb, vencov, ktoré nie sú náročné na skrut, 3D tlaky, ako v tuneloch alebo pri armovaní nosných pilieroch skeletu mrakodrapov.