Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Protipraseci plot

Dobre rano
tak se nam zase dostalo jedno divoke prase na zahradu. Mrcha prorazila temer novy plot od sousedu a ne ten stary rozpadajici se (chysta se vymena) smerem od pastvin.
Rad bych plot udelal novy plot zase z pletiva (palisady nebo betonova zed je moc uchylna) a ten k sousedum zpevnil. Jak plot vyztuzit aby se znesnadnilo (idealne zamezilo) pronikani divocaku? Staci podhrabove desky? Nebo kari sit? Jak vysoka? Jak moc hluboko do zeme? Privarit k sloupkum nebo jen pridratovat? Site predpokladam nejak osetrit - jak? Hlavne tedy kvuli te zemi...
Jeste jsem nekde videl doporuceni misto standardniho pletiva pouzit "lesnicke pletivo". Je to dobry napad? Na vzhledu moc nezalezi...
Dekuji

Pestrec mariánsky (silbyum marianum) vysaď tento jedovitý bodliak okolo plota a ani besná sviňa sa cez neho dobrovoľne za pamlsavými lanýžmi určite neprecpe. Stačí pás široký 5bm.

Navyše, zberom semien na jeseň a ich mletím doma na kafemlynčeku, si konzumáciou vylúhovaného prášku zregeneruješ játra (pečeň).