Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pricka z YTONGu

Ahoj,
budu stavit pricku z YTONGu o tloustce 100 mm a mam dva dotazy. Cim doporucujete jednotlive prickovky spojovat? Lepidlem nebo penou? Prickovky budu rovnez kotvit do nosne zdi. YTONG nabizi nerezove spojky, ale ty jsou drahe. Ve stavebninach mi poradili pouzit levne prime zavesy pouzivany u sadrokartonovych konstrukci:
http://www.levnestavebniny.cz/rigips-primy-zaves-.2957/

Mate s jejich pouzitim nekdo zkusenosti?
Diky
Jaroslav

Zdravím!
Tak s těmi závěsy zkušenost mám a použil jsem je. Do porfixu jsem je kotvil pomocí hřebíků a do cihlové zdi zatloukacími hmoždinkami – otvory jsem musel převrtávat. V porfixu jsem před usazením závěsů vydlabal drážku, aby byly utopené. Pokud jsem to neudělal, narušovaly mi vystouplé závěsy rovinu. Jinak ty největší bloky porfixu jsem lepil na pěnu. Jsou už dost těžké a s pěnou moc nekloužou. S menšími kusy je větší problém. Jsou lehké a po pěně jezdí jak po másle – tady doporučuji spíše lepidlo. Pěna je ale rychlejší a čistší (pokud ji teda budete stříkat jen na cihly, což se ne vždy podaří :-)). Pokud budete přeci jen pracovat s pěnou, nezapomeňte bloky zbavit prachu a navlhčit třeba rozprašovačem nebo šplíchnutím vody pomocí štětky. Potom pěnu nanést v pruzích po obvodu a jednu lajnu uprostřed (tu prostřední lajnu u 100 mm bloku asi nebudete muset provádět, dva pruhy by měly stačit). Samozřejmě pěnu nanést i na vertikální část cihel. Počkáte asi 2 minuty a poté až teprve usadíte cihlu na pěnu. Nejlepší by bylo lehčí bloky něčím na pár minut zatížit. Použití nízkoexpanzní pěny nebo nejlépe přímo PUR lepidla na lepení EPS je doufám samozřejmostí. Hodně zdaru přeji! ;-)