Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akumulacni nadrz ke kotli

Dobrý den
Zajímalo by me jak funguje akumulační nádrž ke kotli
Př: mám Dakon 25max k ně mu bych připojil 400l nádrž. když bych zatopil nejdřív bych to hnal do systému pak postupně do nádrže aby to pak déle vydrželo teplé topení..Říkám to tak správně?
Jak bych to měl případně dělat aby to mělo účinek?

Dekuji

Záleží na tepelné ztrátě budovy.My máme na novostavbu spočítaných 750 litrů.
Lze různě kombinovat zapojení AKU nádrže ale nejlevnější a nejspolehlivější nám vyšlo nejdřív natopit nádrž a dům si podle potřeby zapne oběhové čerpadlo pro topení.Po půl hodině topení krbovkama o výkonu 12 Kw do výměníku už bude mít z čeho topit.Pak už bude jen ukládat teplo.