Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lak na hrdzu

zdravim,robim si taky stolik z kovu a dreva ,konstrukciu som vyrobil z kovu a vylestil odmastil a nechal som ju trosku zhrzaviet,len tenucka vrstva hrdze ,pekna patina,paci sa mi , chcel by so aby to tak ostalo len neviem akym lakom sa to da zafixovat aby sa mi to casom neodlupavalo ....mate napad aky priesvitny lak by bol vhodny...vdaka za reakcie

Ak chceš ponechať presne "ancient patinu" materiálu s pôvodnou farbou hrdzi bez toho, aby si ho nenatieral nejakým Odhrdzovačom a potom až lakoval, bude to ťažké. Hrdza je oxid metalu a každý náter ho fixuje čím sa zmení farba lebo zatečie do mikrotrhlín. Lom svetla bude odlišný ako pri hrdzi.

Natri hrdzu priamo bezfarebným Luxolom, prípadne Luxol mierne rozrieď C6000.

Luxol je síce mastný a dostatočne riedky, ako voda, aby dokázal zachovať efekt hrdze pritom obsahuje aditíva, ktoré bránia korózii. Len dlhšie na kove schne, preto stačí jedna vrstva, aj to mierne riedená. Ideálne striekať.

Bezfarebné nitrocelulózové laky by sa mohli odlupovať, sú háklivé na úder, oter apod.