Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Únik oleje servořízení Xsara 1.4i break (2001)

Zdravím rádci,
začaly se mi objevovat pod autem louže oleje od servořízení. Nejspíš jsem našel zdroj úniku v oblasti jakéhosi čidla (tlaku?). Má s tím někdo zkušenosti? Jde to přetěsnit? Jiné místo, kde by olej mohl unikat, jsem nenašel. Zkoušel jsem místo pozorovat i za chodu motoru, žena točila volantem nadoraz doleva doprava, ale nikde nic.
Pokud by to bylo nutné, kde se dá sehnat nová tlaková hadice?
Děkuji za pomoc.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/4626-p118016  7-jpg]

[http://kutilska.poradna.net/file/view/4628-p118016  9-jpg]

Stejný problém jsem také měl, bylo to ještě v záruce. V opravně vyměnili jen těsnící podložku pod tím čidlem tlaku.Prosakovalo to však stále. Důkladně jsem to potom sám očistil a zjistil jsem, že kapalina neprolíná kolem těsnící podložky, ale kolem vývodů /svorkovnice/ z čidla. Pak servis vyměnil celé čidlo a bylo po problému. Čidlo je běžně k mání jako náhradní díl. Pokud to bude prolínat jen kolem podložky, pak možná postačí dotáhnout čidlo, případně vyměnit jen tu těsnící podložku.