Předmět Autor Datum
Jinak je v domě vodovod?
Kenav 07.08.2017 20:53
Kenav
Ano obecní.
Cat 07.08.2017 20:56
Cat
Chce to spocitat.Platite vodne a stočné podle vodoměru nebo podle smernych cisel?Kolik osob je v dom…
Kenav 07.08.2017 21:47
Kenav
V domě se trvale nebydlí, používá se na dovolené a víkendy. Kvalitu vody neznám. Když studnu vyčerpu…
Cat 08.08.2017 05:54
Cat
Podle mě určitě, WC spotřebuje dost vody, dále by se mohla voda využívat i na zálivku. Já mám studni…
Vogi 07.08.2017 21:38
Vogi
Pozor, to je zakázané, podívej do smluvních podmínek připojení na vodovod a kanalizaci. Jednak nesmí…
Rce 07.08.2017 23:13
Rce
Takže ak poleje hadicou napojenou na verejný vodovod trávník, platí aj za stočné, ako keby nameraná…
Nuda 08.08.2017 04:34
Nuda
V obci kanalizace není a vodárnu bych napojil mimo obecní vodu.
Cat 08.08.2017 05:57
Cat
No a je to,zaplatis jen stocny a svoji vodou si budes polejvat co chces,hlavne to nikde nepovida.J a…
Kenav 08.08.2017 08:01
Kenav
Když v obci není kanalizace, tak jaksi není proč platit stočné. poslední
kejki 08.08.2017 13:07
kejki

Chce to spocitat.Platite vodne a stočné podle vodoměru nebo podle smernych cisel?Kolik osob je v domě ?A kdyz to uděláte tak se nesmi nejak dramaticky snížit spotřeba z řádu aby dotoho nezačal nekdo šťoural.A jaká je kvalita množství vody ve studni,nebo proc se studna nepoužívá ?

Podle mě určitě, WC spotřebuje dost vody, dále by se mohla voda využívat i na zálivku. Já mám studniční vodu jako užitkovou WC, venkovní použití a pračku. Koupelnu a kuchyň mám městkou (dečka pijí i ve sprše, tak pro jistotu)

Pozor, to je zakázané, podívej do smluvních podmínek připojení na vodovod a kanalizaci. Jednak nesmíš v žádném případě mít svojí vodu s obecní propojené, i když je tam zpětná klapka (ta velmi brzy je nefunkční). Pak když se něco dostane do řádu - každou chvíli jsou někde ve vodovodu ho*vna - tak to odneseš ty, půjdou po tom. Kdybys to měl oddělené, smíš svou vodou jen zalejvat zeleninu a nesmíš (přes záchod) jí lít do veřejné kanalizace. Protože bys z toho neplatil stočné. To je jako ty dotace, aby lidi splachovali hov*na dešťovou vodou, ale když se to dozvědí provozovatelé kanalizace, tak ti napaří takovou pálku za stočné a ještě pokutu, že ti z toho bude špatně. Do kanálu smíš pouštět jen to, co ti přiteklo přes vodoměr. U nás je obvyklým vtipem to, že přijde vodoměrka, opíše si vodoměr a pak požádá o vyčůrání, spláchne záchod a jde se podívat, jestli se vodoměr točí. Běda jak ne.

Takže ak poleje hadicou napojenou na verejný vodovod trávník, platí aj za stočné, ako keby nameraná voda odtekala do verejnej kanalizácie. Realita.

Si fakt predpisový, aj voda zo strechy napojená do kanála sa platí podľa plochy strechy a obdobia dažďov?

V každom prípade nech napojí samostatnú vetvu vody od čerpadla zo studne do WC. Vodár nech čurá na ulici alebo mestskom WC, lebo nemá súdne povolenie na vstup do obydlia, neplatí za spotrebovanú vodu ani v prípade, ak by dostal pohár vody nech by skapínal pri odpočte vodomeru žízni.

No a je to,zaplatis jen stocny a svoji vodou si budes polejvat co chces,hlavne to nikde nepovida.J a platim jenom stocny,vlastni vodu ze studny,ohecni je taky v dome a jde to.Dokonce komu se nelibi paušál tak muze na studnu instalovat vodomer ale to je na vlastni naklady.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru