Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řetězová pila DOLMAR 109 nestartuje za tepla

Dobrý den,
asi před 10 roky jsem koupil pilu pod označením Dolmar 109. Tato pila mi bezvadně startuje když je studená. Jakmile se zahřeje, to by jste na tom ruce nechali a nejde nastartovat. Vždycky to chytne a okamžitě zdechne. Jakoby tam nebyl benzín. Pokud pila vychladne, nastartuje na brnk. Nevíte čím to je? Jsou tam nějaké štelovací šroubky, ale nevím jak s nimi naložit. Nemůžu najít návod. Nemáte někdo návod k této pile?
Díky moc za pomoc.

Zrejme sa zavzdušní nasávacia hadička, alebo sa teplom odparí benzín z karbesu. Vyčisti alebo stiahni ten náhubkový filc z kovovej trubičky v nádržke. Ten má za úlohu zbaviť bubliniek v benzíne.

Tiež je možné, že je zasvinený karbec. V tej metalickej "kocke" slúžiacej ako karburátor je okrem trysiek aj klapka. Stačí vymočiť celý karbec v C6000 a vzduchom prefúknuť trysky.

Bohatosť zmesi a vzduch doladíš sluchom na dvoch skrutkách karburátora. Karbec vybrať a vyčistiť je piplačka na ponku.