Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvod z digestoře

řeším odvod digestoře, pomocí zadního otvoru,
bohužel zrovna v cestě mi leží vodovodní potrubí

viz obr:

nejednoduší vy byla 100 mm trubka na odpad, ale tu možnost jsem musel zavrhnout,
přemýšlím o ohebné hliníkové hadici, kterou bych kolem vodovodního potrubí vyhnul,
sice mi to průchod vzduchu zmenší minimálně na polovinu Sad
ale čím víc o tom zjišťuji tak si říkám, jestli nesnižuji výkon odsávání, a dále u ohebné hliňíkového ho potrubí je nevýhoda v hlučnosti

DRUHÁ MOŽNOST:
do které bych musel jít, kdyby první byla nevhodná je posunout všechno o 6 cm výš, zvednout skřínku nad digestoří (kde bude odskok od ostatních skřínek), použít 100 mm pevnou odpadní trubku, což by bylo na odtah ideální

B je správně, hladkou trubku a pokud možno bez kolen.
Pokud je dost prostoru ve skříňce nad digestoři a na zdi za skříňkou/fasádě, pak by šlo i vyndat z digestoře případný horní uhlík filtr, zadní vývod digestore zaslepit, a použit horní vývod s jedním hladkým kolenem do hladké trubky. Dostal by ses nad tu vodovodní trubku. Ale přímé a hladké je nelepší, kvuli hluku a minimální ztrátě výkonu. Hlídej si i spad trubky směrem k fasádě a ideálně ji zaozoluj, aby se Ti tvořilo co nejméně kondenzatu a nevracel se zpet a netekl do digestoře. Z důvodu kondenzatu též zvolit vhodné vyústění trubky na fasádě tak, aby Ti kondenzát netekl na fasádu a nedělal mastné fleky

Bude to vadit. Kup si transparentní sanitární silikon v kartusi (nedavej tam ani univerzální ani neutrální, at to ma ochranu proti bakteriím, líbilo by se jim to) a natlač tam trochu pistoli na kartuše. Můžeš to i rovnou přelepit a zafixovat i stříbrnou širokou lepicí páskou, je to skoro jedno, čím. Ale fuka by tam byt neměla, aby šlo vse opravdu ven a neprisaval se vzduch okolo napojeni na digestor, jen by to tam vířilo a zhoršil by se odtah.

Silikon v případě potřeby to rozhodit se da snadno proskrabnout pak třeba lamacim nožem nebo platkem do pilky na železo je tak v ruce, zadny strach

Měl bys to mít utesnene (silikonem nebo lepicí páskou všude kromě otvorů digestor-trubka, trubka-fasáda.
Hlavně mezi digestori a tou trubkou, aby digestor foukala vse ven a ne skvirama okolo napojeni zpet do místnosti.

V digestori již bývá zpětná klapka, tu nech jak je. Pokud mas v trubce nekde mezi digestori a fasádou zasunutou zpětnou klapku, tam to resit nemusis, zpětná klapka nikdy sama o sobě netesni dokonale a zasilikonivanim po jejím obvodu v hlavní trubce níc moc neziskas.
Důležité je to v prvním odstavci.