Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké LED koupit?

Zdravím, chtěl bych po bytě (kuchyňská linka, osvětlení zrcadla apod) nainstalovat několik led pásků. Jaký typ čipů mam koupit? Nerad bych koupil nějaké zastaralé bludičky. Co tak vychází dobře cena/svítivost? A ještě kde to koupit? Jít primo do nějakého specializovaneho krámu, nebo to mám třeba objednat z Ebay? Díky za postřehy

Tak instalace bude na hliníkovou pásovinu, co si koupím v ČB v Alfun. A zapojit to chci do normálně do 230V sítě. Když tak nad tím přemýšlím, tak třeba v tý kuchyni by na to voda mohla stříkat, popř vlhkost při vaření... Takže koupit zalitý pásek v silikonu?

Ja nakoupil pasky z ciny. Fungujou uz asi dva roky, zadnej zasadni problem. Jenze, ackoliv sem je bral od jednoho vyrobce a jeden typ, kazdej ma trochu jinou barevnou teplotu. Nakonec se podarilo je nejak naparovat, aby v kazdy mistnosti byl +- stejnej, ale uplne dokonaly to neni. Oci to sice netaha, ale videt to je.
Jinak pravda je, ze je to chce davat tak, aby nebyli videt. Nahore sviti odrazem o strop, na lince jak jsou v rohu tak je pri praci clovek nevidi. Nalepit je na strop fakt neni dobrej napad.

Ty pásky vem u nás a rozřež si to sám na potřebné délky a budeš mít barevnou teplotu stejnou. Samotné pásky se prodávají s různým krytím, nad linku si myslím je skutečně lepší vyšší krytí. Jinak většinou dělají nerovnoměrné osvětlení - jednotlivé ledky promítají na desku linky obraz, takže je dobrý koupit na ně ještě krycí rozptylový pásek. Těch návodů co a jak je plný internet, které ledky jsou nejefektivnější atd. U levných pásků časem klesne svítivost klidně i o víc jak 30%.