Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna pružin

Ahoj,
Test tlumičů ukázal špatný zadní tlumič, budu oba měnit. Mám zároveň měnit i pružiny? Prasklé nejsou a nějak extra rezavé taky ne. Je to malý Hyundai, deset let starý, 150 tisíc najeto. Prý je dobré měnit i pružiny po cca právě 150 tis., Ale má to smysl? Můžou být opotřebované, aniž by to bylo poznat na vzhledu?
Děkuji za radu.

Nevim co má tazatel přesně za auto - můj Yaris má vzadu tlumiče vedle pružin a výměna tlumiče neznamená nutnost vyjmout pružinu.
Spíš bych jen doporučil nezapomenout vyměnit i horní uložení tlumiče (teda zase záleží, jak to konkrétní auto má dělané). Je to nějaká ta stokorunka navíc ale oplatí se to.