Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínač

Ahoj poradíte mi prosím? Dnes jsem zapojoval nový vypínač a z dvojitého jsem udělal klasický jedno. Byli tam dva černé dráty a jeden hnědý. Ten druhý černý jsem jen zastipnul a zaizolval stačí to?

Z tvého odborného a detailního popisu jsem tak trochu jelen. Moje křišťálová koule mi vyjevila, že jsi asi měl v pokoji lustrový přepínač
[http://usporyvm.sweb.cz/pomucky/schemata_zapojeni_  vyp/razeni5.gif]
a zlikvidoval jsi jednu větev. Jak ti to bude vadit, nevím.
A taky nechápu, proč ses hrabal ve věcech co jim vůbec nerozumíš.

Je pravda že tomu moc nerozumím,ale byla potřeba ho vyměnit. Trochu zlepšim popis. Je to klasický panelákový přepínač se dvěma tlačítky. Lustr tam byl na tři žárovky a teď jsem tam dával lustr s jednou žárovkou. Do původního přepínače vedli dva černé dráty zespodu a jeden hnědý ze zhora. Zapojil jsem jen jeden černý a hnědý. Světlo svítí. Ale ptám se proto,jestli nevadí že ten druhý černý je volný a je jen zaizolovaný.

IMHO se neměl zaštipovat, kdyby někdo chtěl obnovit dvojí zapínání, aby ten zaštípnutý drát nebyl moc krátký. A pro pořádek bych zaizoloval (ale nezkracoval) i ten druhý konec co kouká ze stropu u lustru, tak bude jasné, který drát kam vede, pokud se v tom zase někdo bude šťourat. Pokud se v tom nikdo šťourat nebude, tak to tak jak je to snad stačí.