Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dakon Dor F16

Dobrý den!
Mám trápení s kotlem Dor F16.
Kotel je půl roku starý a nejraději bych ho vyhodil. Od začátku mám problémy se šamotovými cihlami mezi nakládacím prostorem a topeništěm, spodní cihla praskne už po 14.dnech provozu a to nikterak nepřetápím. Uhlí nakládám opatrně lopatkou a stejně je do 14 dnů po ní!!!!!
Praskne a jen čekám, kdy se mi plná násypka uhlí vysype na ohniště.....
Dále bych potřeboval vidět správné umístění těsnění cihel v horní poloze pod víkem....
Nedoléhá, netěsní ,dělá si to, co chce. Je to ta 20x20, jsou tam dva kusy a já jen doufám, že jsou umístěné správně.
Topenář, který kotel instaloval je flink a nechci to dál rozebírat, jsem na to sám a snad mi někdo, kdo má ten samý kotel poradí.
Jen uvedu, že po naložení předepsaným uhlím hulí jako Chvaletice a srovná se až po druhé dávce do zásobníku. Jsem zklamaný, udělal jsem chybu, ale co naplat, kotel je ve sklepě a musím to trápení nějak do zimy dořešit....
Děkuji za rady, popřípadě fotografie.....

Mohl jste dopadnout hůř, mohl jste mít OPOP. S těmi cihlami nejste sám - https://kotle.heureka.cz/dakon-dor-f-16/recenze/?s =6#reviews podle černého dýmu jde o nedokonalé spalování, máte seřízený sekundární vzduch?
A řešení je tamtéž Abych vyřešil neustálé praskání cihel, vyrobil jsem si ,,cihlu,, z železa. Tato cihla o tloušťce 40 mm kotel na100% přežije a navíc kotel déle drží teplo (váží totiž přes 10 kg). Je nutné také provést další úpravy jako vyhnutí háčků které drží roztápěcí klapku, tak aby šla při čištění vyjmout. Případné svrtání páček, aby bylo možné tam strčit kolík, atd. Pokud by měl někdo zájem o výrobu a zaslání železné cihly, tak klidně napište. Cena originální bauxitové cihly, která je nejblíže ohniště, je cca 700,- a výdrží max. 1 rok, spíš ale méně. E-mail kocourmarek@email.cz

Dobrý den Marku!!!
Mockrát děkuji za vaší reakci a jsem příšerně zvědavý na vaší ,,kovovou cihlu"!!
Samozřejmě bych uvítal plánek na sestrojení, ale moc prosím i na pohled pod plotnu z vrchu,
nejsem si totiž jistý správnou polohou těch ucpávek nahoře na mezistěně.. Má rozměry 20x20.
Jste moje naděje na vyřešení problému.....
Před tímhle paskvilem jsem měl H418 a celou sezonu jsem si ho nemohl vynachválit!!
Ten sekundár mám v pořádku, ale ten prevít prostě první dvě dávky zásobníku prohulí a pak se srovná......
Předem moc děkuji a můj E-mail je herman2004@seznam.cz
Naschledanou!!

A současný OPOP má taky nějaký problém s úpravou spalinových cest u výměníku, takže jeho nákupem byste si nepolepšil. Taky je na Heurece u jednoho výkonového typu popsaná úprava proti dehtování a kouření.

Máte u toho Dakonu trojcestný ventil, aby nešla zpátky moc studená voda?