Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozsireni zdi

Ahoj,
mam byt ve starsi zastavbe z cihel a v loznici resim dva problemy. Prvni problem je ten, ze jedna obvodova zed dost promrza a objevuje se na ni plisen. U jine obvodove zdi v byte tento problem nemame. Zjistil jsem, ze vsechny ostatni obvodove zdi jsou z plnych cihel o tloustce 45 cm, pouze tato je z dutych cihel o tloustce 30 cm. Druhy problem je s topenim. Pouze u 30 cm obvodove zdi neni topeni zasekano do zdi, ale je pred zdi. Kdyz se zatopi, tak v topeni ruzne praska a obzvlaste v zime je to dost rusive. Premyslel jsem jak problem vyresit a napadlo mne prizdit ke zdi cca. 10 cm YTONGu a topeni schovat do U profilu na ktery bych kladl samotny YTONG. Nasledne by se udelala nova omitka a snad by bylo po problemu. Co vy na to?
Dekuji za nazory.
Marek

Rozdělte problém na dvě skupiny, praskání topení a zateplení.
K promrzání zdi nedochází, pouze jen k silnému ochlazování, což má za následek kondenzace vlhkosti na povrchu stěny. Ani 45 cm ze%ď z plných cuhel nemůže být OK. Výklenky radiátorů to vůbec neřeší. Odstranění příčiny je na zvýšení povrchové teploty zdi.
Jak na to je na delší psaní podle doplnění od Vás.