Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Navigace v telefonu

Ještě jednou a definitivně naposled ti odpovím, protože když ne každým slovem tak každou větou sám sebe usvědčuješ o tom, že nevíš která bije a zaměňuješ dojmy s pojmy.
Navigace bez GPS fungovat může. A auto bez paliva taky jet může, jen nepojede 100km/h, ale pouze 2, protože rychleji ho neutlačíš. A v odchylkách máš řádový guláš. Přesnost triangulace je ve volném terénu v nejlepším případě 60m, v zástavbě 200m a to je pro navigování nepoužitelné. Uvádím ideální hodnoty. Přesnost určení polohy komerčních přijímačů GPS (neboli HDOP) není v desítkách centimetrů, ale v jednotkách až desítkách (to v nepříznivém případě) metrů. Proč navigace uvádí jiná čísla je dáno výpočtem HDOP, navigace prostě nemůže do výpočtu zahrnout chyby, které nemá jak změřit, jde tedy o hodnotu v daném okamžiku maximálně teoreticky možnou, nikoli reálnou.
O čem od začátku píšeš? O tom, že aplikace mapy Seznamu je sračka protože nedokázala najít polohu okamžitě - to jsou tvoje slova. Na Waze a další ses přesunul až dodatečně. Další věta je fakt perla. Čímpak je asi umožněna co nejpřesnější (a nejrychlejší ať je po tvém) navigace? Co nejpřesnější určení polohy a to s dostatečnou přesností bez GPS doposud nejde a ještě asi nějakou dobu nepůjde. Aby GPS (a potažmo GLONASS a třeba i Galileo) dokázal polohu určit, potřebuje relevantní data ze satelitů. A ta data nedokáže zpracovat pokud nebude mít u jednotlivých satelitů tebou opovrhované efemeridy. Bez nich prostě satelit do výpočtu zahrnout nemůže. No a jen detail - k výpočtu horizontální polohy jsou nezbytná data nejméně ze tří satelitů. Takže nejde o zjišťování kolik satelitů bylo do výpočtu zahrnuto (tedy fix), ale o to, aby satelity vůbec bylo možné do výpočtu zahrnout.
A poslední věc - kolik navigací má možnost příjmu mobilních dat? Ani Garmin, ani Mio, ani TomTom ba zatím jen mizivé procento navigací napevno zabudovaných v autech. A přesto navigují často, a je na ně minimálně stejné spolehnutí jako na amatérské dílko Waze. Čímž nechci říct, že Waze je špatný SW. Netvrdil bych to ani kdyby skutečně byl, protože ho nepoužívám a tedy neznám.
A když už jsi začal s poměřováním pindíků - bez dokonalé znalosti problematiky GPS a navigace vůbec bych asi těžko mohl na začátku devadesátých let zavádět GPS do tehdy československého a později českého letectva. A už vůbec bysch se nemohl podílet na vývoji takového systému jako je CCNS4/5.
No a tvůj "test" - opět ses usvědčil. Že zůstala v navigačním SW poslední poloha kdy byla aplikace spuštěna není nic neobvyklého, to je normální. Jenže zapomínáš na jednu podstatnou věc - aplikace polohu nepočítá (ani Waze ba ani žádná jiná), ta ji dostává od GPS v podobě vět NMEA a jejím jediným úkolem je polohu, kterou takto obdrží interpretovat v mapě. Proto aplikace mapy nenašla polohu - v daném okamžiku by ji nenašla žádná jinaá navigační aplikace. No a jelikož zjišťování polohy (které si mimochodem zapínají i mnohé aplikace u kterých bys to nečekal) fungovalo i při vypnutém navigačním SW byly poslední souřadnice uloženy v cache GPS čipu a nawigační SW je prostě použil, protože je při zapnutí obdržel.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny