Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka nikdy nedopere aby nevyletěli pojistky

už dlouho mi při praní vždy vyletí pojistky,
jak to pozoruji jsou to dvě rány, a při třetí vyletí pojistky,
děje se to asi po 30 minutách praní,
pračku sem rozdělal, ale nevidím, že by někde tekla
vetšinou když ji spustím znova tak pere už jen pár minut a znovu vyletí pojistky,
abych dopral, tak ji nechám vypnout tak hoďku a když mám štěstí tak pračka dopere.
Dříve sem měl pocit že dříve vyletí pojistky když peru na 60 stupňů, tak peru na minimum, to sice pojistky vyletí později ale nakonec přece vyletí, je to velká rána pračka trochu zasmrdí jako by se něco mírně spálilo, ale žádný zážeh není k vidění, za poslední rok pojistky vyletěly určitě už 40-60x, většinou jdou hned nahodit, jen občas se mě stává že vyletí hned po nahození jističe

jde o pračku: Ardo A600X

jestli mi někdo poradí, kde je problém zbaví mě jedné noční můry

Dělala nám to samé pračka na konci prani ale vyhazovala jen svůj vlastní jistič na kterém nic jiného nebylo nikdy ne hlavní. Dělala to po závěrečném dlouhém odstředováni kdy se motor přepnul z napájení na odporovou brzdu a zřejmě se vytáhnul oblouk nebo přeskočila jiskra z napájení na ten topnej odpor kvůli malé vzdálenosti mezi kontakty. Byla to hlasitá tupá rána a často probliklo světlo ale už to přestala dělat sama od sebe asi se ty kontakty trochu opálili a nepřeskakuje jiskra kde nemá. Ale pokud smrdí, vyhazuje hlavní nebo po nahození spadne znovu a dělá to 2-3x během praní rozhodně bych to řešil.