Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna ložiska pračky

Ahojte,
odkojen starými Tatramatkami, chystal jsem se na výměnu ložiska naší pračky domácí, neb při odstřeďování vydává divné kovové a hučicí zvuky, symptomy to odešlého ložiska.
Při studiu informací na webu jsem se nicméně orosil, protože se dočítám, že dnešní pračky už nemají ložiska vyměnitelná domácím kutilem, ale že bývají zalitá v plastové vaně a jediným možným způsobem je vanu rozříznout, ložisko vyměnit a vanu opět svařit. To jako fakt dosáhla demence konstruktérů už tohoto stadia?

Pochopitelně bych mohl pračku otevřít a mrknout se sám, ale ani se mi s tou ludrou nechce tahat, jestli je to a priori zbytečné. Konkrétně se jedná o čtyři roky starou Gorenje, model W6503/S, ART.No. 392228/01, Ser.No.34230656...

Díky předem za konzultaci.

Předmět Autor Datum
Ložisko je fest zalisované aj s guferom vo vani, to nedáš. Však práca má vyššiu hodnotu než kúpiť fu…
Nuda 17.07.2017 14:43
Nuda
Bez těch politických pindů poradit neumíš?
Prasak 17.07.2017 14:47
Prasak
Některý jdou,některý ne ...https://www.youtube.com/watch?v=-7-NWc2CydE&list=P LH618g-kpzPahyaSo0x_oL…
E250TD 17.07.2017 15:12
E250TD
Jsi čuně, které místo odevzdání do míst zpětného odběru věci vyhazuje na ulici a nadáváš druhým? Dut…
kejki 22.07.2017 12:02
kejki
Tak jsem sundal vršek pračky a tento konkrétní typ má plastovou vanu svařenou. Takže buďto využít do…
Moas 19.07.2017 06:16
Moas
Nejde koupit nový buben? Pokud by stál plácnu 2k, tak furt lepší než kupovat pračku za 6k. Jinak na…
dejv111 19.07.2017 12:19
dejv111
Nový buben s vanou určitě není za 2k. Ten návod jsem viděl taky - jak jsem psal - na té mé vaně je o…
Moas 19.07.2017 14:14
Moas
2K je fakt málo, celou vanu se vším jsem našel na whirlpool skoro za 4k. Pak jedině toto: https://ww…
dejv111 19.07.2017 14:45
dejv111
Ano, je to v podstatě jediná možnost. Ale dost váhám, jestli se vyplatí vrazit do 4 roky staré pračk…
Moas 20.07.2017 06:41
Moas
A až to rozseknete, tak to zkus rozebrat - dokud to neuvidíš, tak se nedá říct, jestli to je, nebo n…
Kachlík 20.07.2017 07:28
Kachlík
Jestli se to vyplatí? To záleží na tom, jak velké ekologické cítění máš. :-) Podle mě se to vyplatí.…
dejv111 20.07.2017 08:10
dejv111
To nieje demencia konštruktérov.Verte že tento typ konštruktérov sú rozumní ludia , a za túto cenu n…
fade 22.07.2017 17:06
fade
A ten zbytek by stál trojnásobek ceny a tak by začali všichni šmelit pračky jak za socíku - budou to…
Prasak 22.07.2017 22:14
Prasak
Mně nevadí, když se na pračce jednou za dva roky něco podělá, hlavně když se to dá za pětikilo koupi…
Moas 24.07.2017 05:56
Moas
Jednou za dva roky je moc. Mám AEG deset let a jediná závada bylo kapaní vody do motoru skrze spoj v…
Prasak 24.07.2017 09:38
Prasak
Jasně, já to s těmi "konstruktéry" myslel spíš zadavatele, než toho nebohého inženýra za rýsovacím p…
Moas 24.07.2017 05:52
Moas
Čerstvá zkušenost, plastovou vanu i s bubnem jsem odnesl do servisu, kde za 1600Kč mi vatu rozřízli,… poslední
milan.cukrar 24.07.2017 12:53
milan.cukrar

Ložisko je fest zalisované aj s guferom vo vani, to nedáš. Však práca má vyššiu hodnotu než kúpiť funglovku.

Osobne už nič neservisujem. Kupujem lacné šunty, turecké ECG od myčky cez práčku a chladničky typu Beko a akonáhle sa objaví menší problém - vyhadzujem bordel pred chalupu a vzápätí objednávam kuriérom nový, zľavnený prístroj.

Cigoši húkajú 2x denne a len sa tak do 12 hodín po vadnom tovare na chodníku zapráši. Rozoberú drahé kovy a nepredajné plasty putujú do ekologického lesa, do potoka, do parkov..... Len toto skurvená policajská mafia na čele s prokuratúrou, zákonodarným zborom SR a justičnou lúzou akosi zákonmi ekologicky neriešia, nech je na SR bordel ako u Cigáňov na dvore, tak, ako len mafiáni a zlodeji boľševici dokážu vyrobiť od r.1948, dodnes.

Najväčší problém majú SVK uvrešťaní paraziti, tj.večne ubolení židáci s extrémistami, neonacistami, hákenkrajzmi vytetovanými aj na holých ritiach a ftákovi. To je prioritné, pritom fašizmus v svojej postate neexistuje, je postavený mimo zákon, ale čo keby sa náhodou história zopakovala? Ako sa aj onedlho zopakuje.

Jsi čuně, které místo odevzdání do míst zpětného odběru věci vyhazuje na ulici a nadáváš druhým? Duté hlavy nejvíc duní.

Tak jsem sundal vršek pračky a tento konkrétní typ má plastovou vanu svařenou. Takže buďto využít domácí opravu rozříznutím a následným sešroubováním (to ale v tomto případě nejspíš nepůjde, styčná plocha je příliš malá) a nebo služeb nějaké firmy, která buben rozřízne, ložiska s guferem vymění a buben znovu svaří.

To jsou takové kundy ti konsktruktéři....

Necháme pračku scipnout nadobro a koupíme novou. Asi nemá smysl vysolit 2 tisíce za výměnu ložisek a nebo koupit za 6 tisíc novou se zárukou na všechno.

Nejde koupit nový buben? Pokud by stál plácnu 2k, tak furt lepší než kupovat pračku za 6k.
Jinak na YT jsem kdysi našel návod nějakého Rusa jak rozřízl buben pilkou a pak ho sikikonem a šrouby opět dal dohromady. Je to práce děsná, ale asi by to šlo. Když tak pošlete fotku toho bubnu a styčných ploch.

Nový buben s vanou určitě není za 2k.
Ten návod jsem viděl taky - jak jsem psal - na té mé vaně je osazení tak úzké, že tam vruty rozumně nedostanu.
Sral pes.

Ano, je to v podstatě jediná možnost. Ale dost váhám, jestli se vyplatí vrazit do 4 roky staré pračky 2k a za půl roku zas třeba měnit tlumiče, čerpadlo nebo cokoliv jiného.
Pračka u nás jede často, praní rodiny docela ten stroj vytěžuje.

To už budem muset nějak rozseknout s manželkou.

Jestli se to vyplatí? To záleží na tom, jak velké ekologické cítění máš. :-) Podle mě se to vyplatí. Pokud máš strach o tlumič, vyměň preventivně i ten.

To nieje demencia konštruktérov.Verte že tento typ konštruktérov sú rozumní ludia , a za túto cenu nechcú vyrobiť produkt ktorý sa bude dať opravovať roky.(A ešte svojpomocne a lacno.)Oni velmi dobre vedia ,čo robia.To je zle postavený zákon ktorý by urobil poriadok s podobnými výrobcami.Ak by bol zákon o nie dvoj ale 5 alebo sedem záručných rokov to by sme všetci zistili hned kolko výrobcov by v česku alebo slovensku svoje výrobky neponúkali.

A ten zbytek by stál trojnásobek ceny a tak by začali všichni šmelit pračky jak za socíku - budou to tahat z Polska, Maďarska, hlavně levně. Samozřejmě bez záruky.

Mně nevadí, když se na pračce jednou za dva roky něco podělá, hlavně když se to dá za pětikilo koupit a za hodinku vyměnit.
Strach výrobců z hromadných domácích oprav je iracionální - ty stejně většina populace dělat nebude a akorát dají fotku své nefunkční pračky na facebook.

Jednou za dva roky je moc. Mám AEG deset let a jediná závada bylo kapaní vody do motoru skrze spoj v nadobce na prášek, za což mohl příliš velký tlak vody v potrubí. Jinak pere v průměru jednou denně, vyprala už dvě děcka.

Jasně, já to s těmi "konstruktéry" myslel spíš zadavatele, než toho nebohého inženýra za rýsovacím prknem. Dneska se jede na "plánovanou životnost". Akorát zrovna u pračky, kde je uživatelsky vyměnitelné prakticky všechno, to ložisko zatavené v bubnu praští do očí. Obzvlášť v kontextu toho, že někteří výrobci umí udělat vanu šroubovatelnou a stojí to stejně, jako pračka s vanou lepenou. Jenomže před nákupem člověk nemá šanci zjistit, co za technologii výrobce použil.

Čerstvá zkušenost, plastovou vanu i s bubnem jsem odnesl do servisu, kde za 1600Kč mi vatu rozřízli, vyměnili loziska, zavařili. Druhý den bylo hotovo a pračka jsem smontoval a již pere.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru