Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak docílit té světlé barvy?

Dobrý den. Natíráme starší chatku, na které už místy zmizel nátěr. Je žlutá, koupili jsme barvu Luxol pinii, která je o maličko tmavší. Dřevo jsme vykartáčovali ocel.kartáčem. Bohužel, ta žlutá původní barva tu novou nepustí a ta místa, kde už barva nebyla ano. Je to strakaté, škaredé (1x natřeno)...:.( Dá se to ještě "nějak" zachránit, aby ta barva byla světlá - žlutá, jakou barvu koupit nebo co s tím? Poraďte, prosím... Děkuji. Natřenou máme jen část.

Omlouvám se, to je proti flekům, světlejší barva je v některých vzornících bříza a lípa, záleží na výrobci. Lazury Alpina a Teba dělají žlutou pinii, resp. borovici.
Bratranec ukecal v drogerii, že mu umožnili udělat vzoreček na příslušný kousek dřeva, vyjde to o dost laciněji, než moje tři plechovky bílé, ze kterých žádná není ta pravá.