Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpad v kuchyni

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně neodtékajícího odpadu v kuchyni. Před týdnem jsme se s přítelkyní přestěhovali do podnájmu a asi po týdnu jsme začínali mít problém s neodtékajícím odpadem. Situaci jsme prozatím řešili všelijakými čistícími prostředky a zvonem. Myslím si, že hlavní problém je samotné zapojení odpadu, kdy hlavní odtoková trubka v domě je příliš blízko umyvadlu tudíž nemá voda žádný spád. Proto se chci zeptat jestli by někdo neporadil jak to jinak napojit aby voda normálně odtékala.

Přikládám foto situace:

http://www.imgup.cz/images/2017/07/13/IMG_20170713 _2026264bf13.jpg

http://www.imgup.cz/images/2017/07/13/IMG_20170713 _201041d9ce9.jpg

http://www.imgup.cz/images/2017/07/13/IMG_20170713 _2010458d1a5.jpg

díky za rady.

Nevím, co předchozí nájemník (nebo snad sám majitel) udělali instalatérovi, ale to, co máte pod dřezem, je docela brutální pomsta. Sám za sebe bych to lešení vyházel někam do pr… (hodně daleko), a udělal to jako člověk - při troše zručnosti se to dá sestavit z běžně dostupných součástek z libovolného baubau, a bude to vypadat lépe a asi to bude i řádově funkčnější.
Pro klid duše bych zkusil rozpojit to ústí do zdi, a zkontroloval bych ještě stav té trubky ve zdi.
A ty sifony bude stejně potřeba předělat, jinak vám ten vpravo bude smrdět - není tam "protipachová smyčka".

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil jak to ten "instalatér" myslel, když to tak úžasně vyrobil. Malý spád nevadí, ani do kopce, z džezu i z dřezíčku vpravo to má spádem dolů trochu přetlak. IMHO je ucpaná ta krabatá hadica. Rozebrat a prošťouchnout, chemie je naprd, tam se udělá z různých sajrajtů a mycích prostředků přímo šutr. Případně tu hadicu vyměnit. Podívat se ještě do zdi, zdali to není ucpané tam, též řádně prošůrovat instalatérskou prošťuchovací pružinou. Pod tím dřezem je sice abstraktní umělecké dílo, ale fungovat by to mělo, jestli je vše čisté a průchozí. Rozebrat a pročistit mechanicky, jak už jsem řekl, chemie je vcelku naprd. Jo a z toho malého dřezíčku se bude linout puch, nemá to zápachovou uzávěru - jako protismrad asi funguje ta hadica dole, když je do kopce.

PS: Předělat na trošku normální rouroturu by bylo určitě záslužný čin.

Celé to demontuj. Mezi dřezy umísti rozdvojku na odpady (ve tvaru Y), do zdi napojit nejlépe trubkou - flexi se v horizontální poloze snadno zanáší. Naopak se mi osvědčila místo sifonů - snadněji se demontuje a čistí, taky se nemusíš při montáži tolik srát s přesností.

Při vypouštění velkého dřezu ti bude možná tahat vodní zátku z malého. Zkus trochu laborovat s velikostí účka malého dřezu (zvětšit vodní zátku nebo oddálit od rozdvojky). Pokud v malém dřezu bublá a nsemrdí, o nic nejde (tahá, ale nevytáhne).