Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spatne otocena nopova folie

Dobry den.
Koupili jsme dum, kolem ktereho je u zakladu mopova folie, ktera je ale otocena obracene - tedy hladkou stranou ke stene, nopy od steny. Princip nopu chapu - aby stena/zaklady mohly dychat. Je to ale tak zavazny problem, aby se cely dum obkopal znovu a folie se otacela nebo spise kupovala nova? Stoji to za tu praci a penize?
Dekuji.

Můj názor:
Nopovka má odvětrávat. A jestli má odvětrávat, má mít přívod vzduchu kanálkem dole a nahoře má mít volný výdech. Pak má smysl otáčet ji. Pokud toto nelze v konkrétním případě splnit, odvětrávat nebude ani správně otočená. Pokud má pouze izolovat proti přímému kontaktu zeminy se stavební konstrukcí, tuto funkci splní i pokud je otočená špatně.