Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou omítku zvolit do interieru po injektáži?

Zdravím, mám RD, ob. pokoj je ze tří stran s obdvodovou zdí domku, který je zateplen 12cm polyst. Přesto, že poměrně int. větráme, dole u země a v rozích se dělají mírně plesnivé fleky. To chci vyřešit krémovou injektáží (nepálené cihly - nepodsklepeno). Budu tedy obouchávat omítku zhruba do 1m výšky. Chtěl jsem se zeptat, jaká je nejvhodnější omítka? Cihly jsou extrémně nasákavé a dost divoce poskládané (cik-cak), tzn. že rozhodně nejsou poskládané jedna na druhou, ale přesah hran činí i 3cm. Děkuji všem za rady.

Ten dům má funkční hydroizolaci? Pokud ne (což se domnívám, že bude nejpravděpodobnější), bylo zateplení polystyrenem zločin, protože se tím stěna zvenčí uzavřela a veškerá vzlínající voda se nyní vypařuje dovnitř stavby. Z toho taky plyne, že žádná rekonstrukce omítky nebude mít požadovaný výsledek.

Zateplení staveb z vepřovic má svá pravidla, jedním z nich je to, že zateplení musí být difuzně prodyšné.

Jde hlavně o to, že se snažíš řešit důsledek (mokrou zeď), a ne příčinu (špatná hydroizolace). Pokud se ti sbírá vlhkost "zespodu", tak tím, že ji nepustíš do zdí tou injektáží, najde si cestu jinam (kamkoliv podlahou), ale pořád tam bude. Základem je zkusit vyřešit tu hydroizolaci…

Každý má svúj názor a pravdu.
Na vlhkou zeď patří snační omítka, třeba SANO 01,02,04 od firmy BASF.

Chtěl bych vědět, proč by mělo být zeteplení prodyšné, když je dům podřezaný a suchý.
Chtěl bych vědět, jaký tepelný odpor má stěna 70cm, aby se nemusela zateplovat.,