Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotel Junkers

Hezký den všem.

Prosil bych o radu ohledně plynového kotle Junkers. Jedná se o starší typ kotle poslední dobou začal trochu blbnout. Když je zapnutý takzvaně na prázdno není žádný problém, ovšem když zapnu teplou vodu začne se ohřávat ale po chvíli v něm jako by lupne a zhasne včetně věčného plamínku. Netuší někdo kde by mohl být problém před tím něž budu volat plynaře?
Díky za jakýkoliv nápad.

T.

Ak zhasne večný plameň nebude to len tak z plezíru. Niečo ho sfúkne - tlak.

Tieto kotle majú síce ochranu proti prekúreniu, vypne ich bimetal (na hliníkom telese z boku je pod gumeným výstupkom schovaný čudlík k resetovaniu kotla), ale nikdy neodstaví prekúrenie kotla aj horák s prívodom večného plamienka.

Môže byť zavdušnený kotol, vadný plošák riadiacej jednotky prípadne sa ti zaseklo obehové čerpadlo Grundfos, voda nedostatočne cirkuluje a nechladí hada vo výparníku.

Radšej volaj servis lebo môžu nastať väčšie problémy.