Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úprava otvoru pro posuvné dveře - jak zarovnat?

Ahoj, budou nám montovat posuvné dveře a protože jsme ještě museli upravit otvor - resp na jedné straně odebrat cca 4 cm zdi (původní plán byl jiný a proto tato komplikace - už se prostě stalo...), a protože to bouracím kladivem nešlo přesně, tak vznikla tato nerovnost: http://nurv.rajce.idnes.cz/posuvne_dvere_-_uprava_ otvoru

Teď to potřebujeme trochu zpevnit a dorovnat a pak ještě případně srovnat extrudovaným polystyrenem. Cílem je udělat +- rovnou plochu na úroveň hrany označené šipkou: http://nurv.rajce.idnes.cz/posuvne_dvere_-_uprava_ otvoru/#sem_dorovnat.jpg

Prosím o radu jak nejlépe postupovat... výsledek nemusí být úplně dokonalý, jen aby na to mohly jít přidělat obložky...

Díky

P.S.: Našel jsem při úklidu starší vápno (10+ let staré) a nějaký písek a cement tu mám taky - šlo by z toho udělat jádrovka a nahodit to s tím, nebo použít něco hotového (co?)

Větší mezery bych vyplnil maltou a kvantlíkama (kousky cihel). Před tím je ale nutné odstranit volné cihly a maltu! Po hrubším dorovnání by bylo možné provést srovnání přilepením např. kousku sdk nebo polystyrenu (obyč nebo extrudovaný - tloušťka 2-3 cm) nízkoexpanzní pěnou nebo cementovým (flexibilním) lepidlem. Mezeru mezi deskou a stěnou poté vypěnit nízkoexpanzní pěnou. Následuje instalace rohu s perlinkou. Poté štuk, výmalba a je hotovo. :-)