Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XLR - 3,5mm

Zdravím, v tomto jsem úplný amatér, ale mám gramofon, který má výstup XLR 5pin. Nemám k tomu zesilovač a tak bych potřeboval XLR převést na 3,5mm - je to vůbec možné? Jak ? Díky..

loading...

5 pinový XLR neexistuje,už samotné písmenká XLR značia tri piny,X-zemnenie/napájanie,L-left alias lavý a R-right alias pravý,u Teba sa jedná o klasický 5 pinový DIN konektor,viz Jirka44,u XLR treba vedieť či je to balanced alebo unbalanced XLR a podla toho voliť zapojenie redukcie na jack,aby si L/R kanál nezapojil ako zemnenie/P alebo zemnenie /L ale ozaj pravý-lavý kanál

To je jeho vec, ale kabel 5pinovy DIN -> 3,5mm stereojack neni ziaden problem. Ale asi si ho bude muset spajkovat, alebo hladat v muzeu.
(samozrejme ked to nestrci do zosilovaca alebo aktivnych repro, tak nebude nic pocut, ale trebars nechce nic pocut ale len sa tesit pohladom na jack :D)