Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna čerpadla nebo oprava stávajícího ?

Dobrý den,
mám ve studni čerpadlo Grundfos spo 3-50a 96587132. Byl jsem sním spokojen. Už je po záruce a přestalo tlačit vodu jen v něm něco vrčí. Chtěl bych vědět jestli se vyplatí dávat čerpadlo spravit nebo koupit něco jiného ? Studnu mám hlubokou 8 metru a nahoře mám expanzní nádobu a tlakový spínač. Nešlo by tedy čerpadlo vyměnit za nějakou levnější alternativu než bylo to původní? Dal jsem za něho myslím něco kolem 10000kč a myslel jsem si že něco vydrží. Bohužel to byl omyl. A další tahle drahé čerpadlo už kupovat nechci.

Před časem jsem dopadl přibližně stejně:
Odešlo čerpadlo (sice hloubkové - 30 m, ale to je jedno). Dotaz na výrobce a servis - bohužel ND se už nedodávají. Nebývalo nic jiného než koupit nové.
Koupil jsem nové, nainstaloval (potřeboval jsem to pokud možno "hned").
Pak až následně jsem narazil na webu na servis čerpadel - kontaktoval jsem, po dohodě přivezl - opravil do druhého dne, cena 500,-!!!
Podstatný rozdíl oproti novému. Takže nyní mám "náhradní", třeba zase za 10 let! to nové klekne?

Takže takové zkušenosti - HLEDAT servis - nemusí být značkový.

Mě jde i o to že ve studni je dost nečistot. Čerpadlo mám asi 40-60 cm ode dna studny. Při velkých vedrech a když neprší mě tam dochází voda. A po poslední bouřce jsem si všimnul že čerpadlo nasálo i nějaké nečistoty. Ve vodě bylo zkraje při zalévaní vidět bláto( zakalená voda něž že by mě z hadice teklo bláto). Nevím tedy jestli nemám zvolit jiný typ čerpadla. Vůbec se v čerpadlech nevyznám. Mělo by být kalové? Když potřebuji natlačit expanzní nádobu a dal jsem tam teď kalové co jsem používal na čerpaní vody ze sklepa. Které má mít výtlak do 8m ani si neškrtlo. Voda mě nahoře teče čůrkem a a tlakový spínač to ani nesepne. Takže to čerpadlo musí být taky nějak předimenzované?