Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké zvolit nové auto

Dobrý den,
mám v plánu koupit nějaké úplně nové auto. Mělo by být benzínové 4x4 s malou spotřebou, případně továrním LPG.
Samozřejmě za to nechci dát půl mega, čím dostupnější tím lepší. Záruka by taky mohla být nějaká větší. Jaké auto zvolit?

to hovoríš z vlastnej skúsenosti,alebo len papagájuješ otrepané veci,lebo sa hovorí o dácii ? aj škodovka je dnes vw odpad a jazdí to,kupuje sa to a svoju službu to spraví,rovnako ako dacia,hyundai,mahindra,nie každý potrebuje chevrolet yukon,dodge ram,cadillac escalade a ojazdené autá sú kapitola sama o sebe,môžeš natrafiť na totálnu ruinu a bude to audi,ktorému pôvodní majitelia ani nedolievali olej a používali to dovtedy,kým sa to ako-tak dalo naštartovať.......

dacia je ale nizsie jak skodovka, ptz skodovka je zrovnatelna s renault, a dacia je o level nizsie jak renault. (P.S. ale je treba sa bavit o konkretnych modeloch, ono aj renault ma pre vychodne krajiny v zasobe par totalnych lowend modelov, takze uroven je silne zavisla od modelu)

No, to ze to jsou vybehovy renault soucastky povazuju spis za vyhodu nez nevyhodu, jednak to maj za ty leta vychytany, druhak ty auta nejsou pre3.14ceny - krabice, levny tvrdy plasty, zadnej bordel okolo a timpadem ani zadny kurvitka.
S nazorem ze ojetiny se rozpadaji
https://www.sauto.cz/osobni/detail/dacia/sandero/1 7315244?goFrom=list
a takovyhle inzeraty nejsou uplne vzacny. Pokud bych to bral jako fungl novy a soukromy auto, tak by mi motor vydrzel asi tak do duchodu.

ESP to ma. Jizdni vlastnosti nejsou buhvijaky, ale zase nebejvaj hodnoceny jako vyslovene spatny. Komfort je taky slabsi, o tom zadna. Ale to staci si do toho sednout a clovek hned vidi, jestli staci nebo je to na nej moc malo.
Proste nevidim duvod, dacii apriori zavrhnout. Je to jednoznacne lowend, ale pokud nabidne vsechno co od auta clovek vyzaduje, tak to neni sragora co se bude rozpadat nebo buhvijak hnit - drzej. Jako prostredek dopravy z bodu A do bodu B dobry. Ale samozrejme, pokud hledam svezeni a komfort az luxus, je treba se poohlidnout jinde, to dacia neumi.

Je to jedno, šetří se všude a na všem!!! Ať je to BMW nebo Dacia. Kup auto který se ti líbí a víc neřeš pač je to opravdu jedno. Najezdi s tim do 100 000 km a rychle s tím pryc, nebo doplat leasing a někomu to prodej a pak si kup zase nový za peníze z prodeje.Je pravda, že se bude potom v ČR prodávat lépe koncern VW. To je dnešní politika automobilek, chudak jen ten kdo nemá na nový a koupí ojetý do kterýho bude cpat peníze.

Tak ti nevím. Moje auto má najeto cca 170 tisíc a zatím jsem měnil jen běžný spotřebák a nefunkční tlačítko od víčka palivové nádrže. I ta škodule mi jakžtakž vydržela 180 tisíc, ale tam se to už opravdu začalo lámat někde okolo 150 tisíc - ne v těch zásadních věcech, ale klimatizace, serva apod.

A samozřejmě, dají se koupit i dobrá ojetá auta, ale dnes to není nic od VW (loterie s motory) a většinou je vhodné podívat se po známých, než riskovat v bazarech.