Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr podvozku vozidla antikorozni ochranou

Zdravím, potřeboval bych poradit, čím nařídit práškový suřík. Na diskuzních fórech jsem četl, že její ředí fermeží lňenou, což mi přijde jako hloupost, neboť ta se přece používala na napouštění dřeva a kov nevsakuje. Nehledě na to, že by tato fermež vysychala velmi dlouho. Pokud máte teda někdo zkušenosti, Čím byste mi doporučili práškový suřík naředit a to tak aby měl určitou pevnost a taky požadovanou antikorozní ochranu.Samozřejmě počítám s tím že suříkovy základní nátěr budu muset ještě natřít vrchní barvou popřípadě nějakým gumu asfaltem. Máte tedy někdo s tímto zkušenosti popřípadě byste mi mohli poradit? Díky a hezký den!

Předmět Autor Datum
Hmm, memám páru o čem je řeč ale na podvozky auta se stříká Body950.
IkaSGC 13.06.2017 12:35
IkaSGC
:-D Body 950 na podvozky strikaji neznalci problematiky. Již na korodovany plech se dává suřík s olo…
KutilTimo 13.06.2017 13:02
KutilTimo
Suříkem se natíraly spodky a podběhy u embéček v sedmdesátých letech. Zlatá doba lidové tvořivosti.…
kozakl 13.06.2017 15:20
kozakl
Kde si zohnal míniovú farbu, však je roky zakázaná. Naposledy, v minulom tisícročí, som z červenej m…
Nuda 13.06.2017 13:00
Nuda
tlumex plast
Cat 13.06.2017 19:34
Cat
přijde jako hloupost, Ale je to tak. Fermež vysychá i na kovu. Rozetřít suřík ve fermeži hezky na… poslední
čumil_old 13.06.2017 22:57
čumil_old

:-D Body 950 na podvozky strikaji neznalci problematiky. Již na korodovany plech se dává suřík s olovem. Natiraji se tím trupy lodi proti rezivení.

Kde si zohnal míniovú farbu, však je roky zakázaná. Naposledy, v minulom tisícročí, som z červenej míniovky za pomoci okysličovadla (Al prášku) vyrábal traskavé guličky. Fialové "šupy" zostávali na fasádach.

Primiešaj prášok do nejakej hotovej farby, napr. antikoróznej syntetiky 0,7kg. Zrieď najprv farbu 1:1, trebárs aj acetónom C6000 a potom primiešaj zmes prásku do farby napríklad tyčovým, kuchynským mixérom.

Ak spodok tyče mixéra umyješ v okamžite riedidle a vrazíš ho ešte do myčky, mal by sa očistiť. Nech ale radšej doma o tom nevedia, brblali by.

--------------
Osobne som v roku 1982 striekal podvozok a nosníky dutín Škodovky Garde zriedeným asfaltovým penetrákom zn.: Alp určeným na strechy. Škodovka dones jazdí, plne funkčná, absolútne nekorodovaná. Len je náter vhodné aspoň po piatich rokoch v podblatníkoch opakovať, lebo ho obijú šutre.

Bordel ako sviňa, striekal som to odetý v igelite s brýlami na ksichte priamo na miestnej vozovke. Ale garancia úspechu. Asfalt na podvozku zostáva elastický aj po desiatich rokoch lebo ho ÚV žiarenie nevyšisuje. Adhézia na plechu vynikajúca, asfalt obsahuje mastnoty. Všetky rezistiny apod. voskové hovadiny sú šuvix. Tiež pod klasickou farbou plech začne postupne hniť.

přijde jako hloupost,

Ale je to tak.
Fermež vysychá i na kovu. Rozetřít suřík ve fermeži hezky na jemno na požadovanou hustotou. NESTŘÍKAT, nebo použít hodně dobrou ochranu je to jedovaté. Hodně dlouho to schne. Ono to reaguje s korodovaným železem a vznikne chemická vazba a dál to nerezne.
Ještě mám asi 0,5 kg práškového suříku taky.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru