Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynový kotel místo vody ohřívá topení

Zdravím, máme problém s plynovým kotlem v bytě, který máme k topení i ohřevu vody (kotel zn. Ariston, asi typ Clas?). Před nějakou dobou jsem si všiml, že pokud je déle puštěná teplá voda, ohřeje se i topení, které je ale vypnuté (ext. teplotní čidlo je nastavené tak, aby ho nezapnulo + přímo na kotli je nastaven letní režim). Teď to bohužel dospělo do stavu, kdy voda dlouhou dobu teče jen vlažná, zato topení jede asi na max... ideální stav teď v letních vedrech :)

Co jsem tak hledal na internetu, tak by mohl být problém s nějakým trojcestným ventilem, který asi špatně přepíná, která voda se ohřívá?
Technik na opravu a revizi už je domluvený, ale přijde až za týden. Proto se chci zeptat, jestli to nejde dočasně nějak vyřešit? Jsem laik, ale zespodu kotle z něj vedou trubky a podle manuálu jsem zjistil, která je výstup na topení - otočil jsem na něj malou páčkou a asi jej zastavil. Nemohl jsem tím nic podělat?

Jinak nejjednodušší řešení - vypnout radiátory ať netopí - bohužel není možné. Na radiátorech žádný ventil není.

Předem díky za případnou radu.

Předmět Autor Datum
Neviem, kto ti nahodil kotol. Ale každý kotol je nutné vybaviť na oboch vstupoch smerom in/out do sú…
Nuda 13.06.2017 11:39
Nuda
Je to přesně jak píšeš, zespodu kotle jsou na každé straně dva páry modrých ventilů (vstup/výstup to… poslední
mk1234 13.06.2017 12:21
mk1234
Tak pokud je ten ventil KO tak by uzavření topného okruhu mělo pomoci.
IkaSGC 13.06.2017 11:40
IkaSGC

Neviem, kto ti nahodil kotol. Ale každý kotol je nutné vybaviť na oboch vstupoch smerom in/out do sústavy kúrenia extra guľovými ventilmi príslušnej dimenzie. Detto pre úžitkovú vodu. Teda kombinovaný kotol je nutné vybaviť štyrmi nezávislými ventilmi + ventil na uzáver plynu K800.

Kotol má tiež vlastné ventily kvôli jeho odstaveniu a demontáži, aby si nemusel vypustiť vodu a odstaviť komplet sústavy od médií. Ale nemusí ich mať.

Tým, že si manuálne odstavil z obehového čerpadla vodu smerom do kúrenia ventilom si veci neublížil, ani nič neskazil. Kotol má vlastné tepelné čidlá a ako bonus bimetal strážiaci prekúrenie výmenníka.
----
Trojcestný ventil prípadne vadná ZD (elektronika) bude na vine.

Je to přesně jak píšeš, zespodu kotle jsou na každé straně dva páry modrých ventilů (vstup/výstup topení a ohřevu vody) a uprostřed žlutý (plyn). Já vypl ten, který by měl být výstup vody z kotle do topení.

Jinak díky za odpověď a uklidnění, že by se tím nemělo nic zkazit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru