Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Realizace přívodu vzduchu pro krb.

Zdravím, mám v plánu pod základovou deskou udělat přívod vzduchu pro krbovou vložku KG potrubím pruměr 100mm. Venku bude vyustěna těsně nad terén s mřížkou. Chci udělt na přívod klapku buď s elektronickou nebo manuální regulací. Kam se tato klapka osazuje? některé vložky ji mají integrovanou a pokud nemají tak se vkládá do prostoru obestavby vložky? Díky za rady popř. popis řešení jak to máte vy.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Co mi říkal kominík, žádnou klapku nedoporučuje.Prostě to je jednou daný externí přívod vzduchu a te…
iconek 11.06.2017 22:52
iconek
Funguje. V zimě je na půdě taková kosa že se studený vzduch tlačí dolů. nový
Cat 12.06.2017 19:49
Cat
Přisáváni z venku je velmi dobré řešení,proč jej brát z místnosti a okrádat se o kyslík, pro ty,co n… nový
E250TD 12.06.2017 10:43
E250TD
Zajímavý názor . Určitě máte pravdu v tom , že čím více kyslíku tím lepší spalování . Jen si nejsem… nový
jendad 12.06.2017 22:25
jendad
To je samozřejmě dobrý postřeh. Díky sání z místnosti dochází k výměně vzduchu ale.. zase může dochá… nový
Nitram18 13.06.2017 05:43
Nitram18
Odpověď zní: studený vzduch má větší obsah kyslíku ,než horký .Když mám těsný dům,jak tedy dodáte sp… poslední
E250TD 13.06.2017 07:08
E250TD

Co mi říkal kominík, žádnou klapku nedoporučuje.Prostě to je jednou daný externí přívod vzduchu a ten by se neměl uzavírat.Regulovat až maximálně klapkou v kouřovodu.

Pro

Cat

Hele, jen technický dotaz.A funguje to přisávání externího vzduchu?Jako že nasávám vzduch nahoře na půdě, ten stáhnu dolů do přízemí a pak ho pošlu ven komínem nahoru?

Přisáváni z venku je velmi dobré řešení,proč jej brát z místnosti a okrádat se o kyslík, pro ty,co nevěří,tak se podívejte,odkud si bere vzduch motor .SPALOVACÍ MOTOR JE O SPALOVÁNÍ čím lepší spalování ,tím lépe .obsah vzduchu a kyslíku v něm....

Zajímavý názor . Určitě máte pravdu v tom , že čím více kyslíku tím lepší spalování . Jen si nejsem jistý jak zvýšíte podíl kyslíku ve vzduchu.
Když to vezmu jako laik , tak do kamen nebo krbu je díra a tou jde vzduch . Většina je v něm dusíku , pak cca 20% kyslíku a nějaký kysličník uhličitý . Díra si nevybírá jednotlivé plyny , ale nasává vše . Kyslík hoří , zbývající plyny se ohřejí a vyletí komínem.
Ale pokud máte tak těsný dum s novými okny a dáte to CPV , tak jaký bude vzduch vevnitř domu? No určitě horší než venku , protože nevětráte (dum je zatěsněný) a trávíte se tam nedostatkem kyslíku a vydýchaným kysličníkem. Pokud ale máte klapku s přívodem vzduchu dovnitř místnosti a kamna si berou vnitřní vzduch nebo mikroventilaci , tak dochází k výměně vzduchu za čistý venkovní(špatný vzduch nasají kamna). Toto samozřejmě nemusíte řešit pokud máte rekuperaci nebo netěsná stará okna.

Odpověď zní: studený vzduch má větší obsah kyslíku ,než horký .Když mám těsný dům,jak tedy dodáte spalování potřebné množství vzduchu ?Vznikne podlak ? Ne.v krbu nebude probíhat kvalitní spalování .V místnosti budete mít pocit -vydýchaný vzduch- Mimo jiné tato metoda -nasávání z venku-je dávno známa v severských zemích,kdy sauny vytápěny na dřevo jsou zásobovány vzduchem výhradně z venku !

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru