Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzavrit plyn pred odjezdem?

Dobrý den, ráda bych se poradila. Máme ve stoupačkách hlavní uzávěr plynu - starou páku (jediný plynový spotřebič v bytě je varná deska). Vždy když byt opouštím na víkend nebo delší dobu, přívod plynu touto pákou uzavírám (cca 2x do měsíce). Nedávno nám plynárny měnili měřič a technik říkal, že nemám přívod uzavírat tak často, že si tím koleduji o uvolnění nějakého šroubu a plyn nám může začít unikat. Teď se chystám odjet na 2 noci pryč a přemýšlím, zda je opravdu potřeba přívod plynu pokaždé uzavírat... Nějaké zkušenosti?

Uzavírat plyn při odjezdu na dva dny? A když jdeš do práce, taky plyn zavíráš?
Ano, častým uzavíráním ventilu riskuješ jeho netěsnost.
Kdyby to bylo určeno k častýmu uzavírání, byl by uzávěr přístupnější, nikoliv ve stupačkách.
Prostě na to nešahej a spi klidně.