Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Síťka na okapy - plast nebo hliník?

Prosim vas, delame ted na chalupe nove okapy. Mame kolem dost stromu a hned vedle tresen, ze ktere je v lete dost bordelu, tak chci konecne koupit nejakou sitku nebo kryt, at to nemusim furt vymetat. Jaky material je nejlepsi? Bojim se, ze ty hlinikove zoxidujou a stejne se po chvili rozpadnou, ale plastu taky moc neverim. Diky.

Stabilizovaný PE je poměrně trvanlivá záležitost, ochranne-mrizky-do-okapu ale na tu turbulenci bych moc nespoléhal.

Názor odjinud, který se shoduje s mojí zkušeností s kousky mechu: Ahoj, mé zkušenosti s chrániči na padané listí - jsou to docela vyhozené peníze. Když již nějaký typ vybrat,tak vypouklý, kde vítr lépe odfoukne listí, ale jestli u toho prší, zůstává listí nalepeno i na vypouklém chrániči, a tlí, čímž propadá mřížkou a okap se zanese, hlavně po zimě je potřeba vyčistit žlaby. Ale 100% doporučuji vypouklé