Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aretace koberce (proti vzájemnému posunu dvou koberců na sobě)

Ahoj vespolek.

Položili jsme do kuchyně nový koberec a u kuchyňské linky používáme další "kobereček" 90x120 cm, aby se ten spodní tolik nezasíral. Na starém koberci to fungovalo "normálně", ale nový koberec má asi trochu jiný povrch a tak ten malý po tom spodním při chození "ujíždí" směrem od linky. Řešíme to tak, že prostě několikrát za den ten malý kobereček zase k lince přišoupneme ručně... Což se nám nechce. :-)

Podlepení páskou nefunguje, možná by fungovaly přišité textilní pásky (nějak přichycené pod linku). Vystřižení dolního a vložení horního koberce - se zamítá! :-D

Dotaz zní: Je na to nějaké udělátko, anebo fígl, jak koberce zajistit proti vzájemnému pohybu?

a nebo zajít do OBI pro tuto pásku. Je to od LUX, tedy nic moc kvalita, ale funguje to.
Páska má z jedné strany lehce lepivou vrstvu a z druhé strany mikroháčky (něco jako slabý suchý zip). Udrží to i zátěžový koberec na dlažbě a jde to krásně sundat, nikde žádný zbytky lepidla apod.
Když objedeš ten svrchní kobereček tou páskou po celém obvodu (tedy větší plocha, ono to fakt nic moc nedrží), mohlo by to fungovat a ve smyku to udržet na místě.
Jen vyzkoušet, zda lepivou dospodu na spodní koberec nebo nahoru směrem k hornímu koberci.

Případně z toho udělat oboustrannou pásku s háčky na obou stranách přiložením dvou pásů tou lepivou stranou k sobě. Tak by byl na obou stranách vůči oběma kobercům slaboučký suchý zip ... chce to vyzkoušeti ...

Edit: pokud oboustranná kobercovka nefunguje (a spodní koberec neni prilepeny), prošil bych tpar stehy spodní a horní koberce k sobě nekde podél linky. Vyparat to půjde vzdycky, snadno a rychle ...

Díky za ohlasy. Zkusím asi obojí (včetně té protiskluzové podložky). Jenom nevím, čím začít. Ta protiskluzová podložka za 79,- Kč je vlastně řešení skoro zadarmo (a podle mě to může taky slušně fungovat i na koberec s nízkým vlasem).

Ta cena by nebyla až takový problém. Zkusím nejprve tu protiskluzovou podložku. Jak jsem zjistil, bude to asi potřeba na celou plochu (130x80 cm). Soused mi půjčil menší kus (asi 50x70 cm) a ono to klouzalo. Sice méně, ale stále je to moc. Něco určitě splaším v "kobercích", hlavně že už vím, co mám shánět. :-)