Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložní ohřev vody pro nebytový prostor

Dobrý den,

rád bych se zeptal na zkušenosti a radu, jak co nejlépe vyřešit záložní ohřev vody pro mycí pult v rodinném kadeřnictví. Celý prostor je standardně napojen na TUV z centrální kotelny (činžovní dům), která však mívá výpadky a odstávku v létě. Pro velmi krátké období, typicky 1-2 týdny do roka + období, kdy se bude kotelna rekonstruovat, tedy potřebuji vyřešit záložní zdroj teplé vody. Celý problém tkvý v tom, že bych se rád vyhnul větším zásahům do vodoinstalace (musel bych komplet rozebrat podstavec, na kterém stojí celá kuchyně a mycí pul) a jsem i prostorově omezen.

Idélní řešení se mi jeví, zokoupit malý elektrický ořívač se zásobníkem 5-10litrů (což pro provoz bude dostačovat a plně dohřátá voda bude vždy do 15min) a ten napojit do stávajícího systému na rozvod teplé vody (samozřejmě se pojistným ventilem atp.). V momentš, kdy nebude fungovat centárlní kotelna by se tento ohřívač pouze zapnul do elektriky a ohříval vodu namísto kotelny. Prosím o názor/radu zda toto řešení je možné případně jaké vás napadají úskalí či jak jinak lze řešeit sériové zapojení ohřívačů Kotelna/Elektrika

děkuju
H.

Předmět Autor Datum
Ja sice nie som instalater ale seriove zapojeni bude blbe v tom, ze ti za normalnych okolnosti (ustr…
MM.. 16.05.2017 17:07
MM..
Děkuju za postřeh, to máte samozřejmě pravdu. Právě konstrukci trubek a ventilů, která by řešila par… poslední
kohic 16.05.2017 20:04
kohic
Jestli máte dostatečně dimenzovaný přívod elektriky, tak bych to řešil průtokovým ohřívačem. Na to m…
jirka44 16.05.2017 18:15
jirka44
A není problém u průtokových ohřívačů se vstupem teplé vody?
kohic 16.05.2017 20:03
kohic

Ja sice nie som instalater ale seriove zapojeni bude blbe v tom, ze ti za normalnych okolnosti (ustredne kurenie) furt v tom ohrievaci ta voda vychladne, a budes muset zakazdym odpustit celych 10 litrov aby ti zas sla tepla voda a zas to vychladne a tak dokola, co je neekonomicke a nezmyselne. Takze bud tam urobit potom aj "skratku" cez nejaky ventil paralelne k ohrievacu, alebo zapojit ohrievac z trubky studenej vody na teplu a pouzit nejaky ventil typu bud-alebo.

Děkuju za postřeh, to máte samozřejmě pravdu. Právě konstrukci trubek a ventilů, která by řešila paralelní zapojení jsem se chtěl co nejvíc vyhnout.

Jestli máte dostatečně dimenzovaný přívod elektriky, tak bych to řešil průtokovým ohřívačem. Na to mytí vlasů by to mohlo stačit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru