Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení a upevnění stolu

Zdravím, chtěl bych si poprvé něco udělat sám, tak jsem se rozhodl pro stůl. Jeho rozměry jsou popsané na obrázku. Tloušťka je 1,8cm. ty rozměry 1,2m x 40cm, 1,2m x 30cm a 30cm x 20cm jsou desky, které chci spojit ale nevím jak přesně, jestli je spojit přes spojovací kolíky a lepidlo a nebo se vyrábí L profil s výztuhou tak dlouhý (70cm). Otázka zní, jestli byste mi nepomohli najít nějaký L profil s výztuhou, který by udržel dejme tomu 50kg (PC, monitor, bedny, když se o stůl opřu atd.) Na druhém obrázku je L Profil s výztuhou, který máme na poličku s mikrovlnkou tak bych chtěl něco podobné, aby se stůl jako kdyby přichytil ke stěně ale aby byl pevnější.
díky za rady.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nechápu, proč spojovat desky - v truhlárně ti to uříznou z jednoho kusu do požadovanýho tvaru. Já si… poslední
Prasak 14.05.2017 18:38
Prasak

Nechápu, proč spojovat desky - v truhlárně ti to uříznou z jednoho kusu do požadovanýho tvaru. Já si nechávám řezat a ohranit rohy do oblouku (vnitřní i vnější), zvláště v tom místě pro podporu pravé ruky (myšovací část).
K tomu stolový nohy, pokud to chceš chránit proti prohnutí, tak tam dej lub (deska asi 10 cm na stojáka zespodu stolu). Ke zdi to pak chytni pomocí malých vinglů, dají se koupit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru