Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klíšťata K-othrine

Zdravím osazenstvo, jsem v oblasti velkého výskytu klíšťat. Na omezení jejich populace používám přípravek K-othrine. Letos nám ale do domácnosti přibylo malé štěkadlo a tak mám problém :
Nikde nemohu najít, jestli a jak dlouho po ošetření může ( ?) působit účinná látka na psa, který klidně kus trávy sežere. Našel jsem, že je silně toxický pro vodní organismy, ale o ostatních zvířatech, případně člověku téměř nic.
Nemáte někdo přístup k lepšímu info, než to, co zveřejňují e-shopy a nepodložené dohady ?
Díkes.
P.S. letos to vypadá na kalamitu......

Předmět Autor Datum
U mého psa kdysi vyvolal protiklíšťový obojek rakovinu štítné žlázy.
pc 12.05.2017 19:45
pc
pre teplokrvné živočíchy je spravidla neškodný,problém môže vyvolať jedine zasiahnutie očí a priame…
audax 13.05.2017 12:03
audax
Díkes moc, to jsem přesně potřeboval. poslední
Otazník. 13.05.2017 12:13
Otazník.

pre teplokrvné živočíchy je spravidla neškodný,problém môže vyvolať jedine zasiahnutie očí a priame postriekanie kože a slizníc,vdýchnutí pri vykonávaní postreku ,tam môže vyvolať alergické reakcie,a priame nebezpečenstvo hrozí šteňatám mladším ako 2 mesiace,,tam pri nejakom požití alebo postriekaní môže vyvolať hnačky,zvracanie a iné alergické reakcie čo u tak mladých šteniatok nemusí dopadnúť dobre,v suchom prostredí pôsobí a v bežne použitej doporučovanej koncentrácii cca 5 hodín,vo vode sa dokonale rozpúšťa,takže dážď to z trávy a postriekaných miest prakticky okamžite zmyje preč,to je v podstate aj základ laickej prvej pomoci,pokial to pri postreku zasiahne oči alebo sliznice,kožu-dokonale umyť dostatočným množstvom vody,silne toxický je pre hmyz a ostatné článkonožce a studenokrvné živočíchy ako plazy,ryby,obojživelníky,pre človeka a teplokrvné živočíchy sa to ako nebezpečná toxická látka nevedie,uvádza sa len nebezpečenstvo pri priamom zasiahnutí očí,dráždivosť pri priamom vdýchnutí a ako potencionálne nebezpečenstvo pre alergikov a deti do 2 rokov.....

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru