Předmět Autor Datum
K jednému ohrevnému telesu(spaľovaciemu kotlu) s vývodom do komína stačí jeden komínový prieduch s j…
Nuda 11.05.2017 14:57
Nuda
Ano tak to mám v projektu, jeden kotel - jednoprůduchový komín. Bez větrací šachty. Mám v projektu j…
Marek432 11.05.2017 15:03
Marek432
Podle me je systemovy komin jednoznacny + . Je to stavebnice, vsechno do sebe pekne zapada, nemusis…
Schizo 12.05.2017 08:12
Schizo
http://www.superkominy.cz/individualni-nebo-system ovy-komin/
kejki 14.05.2017 10:38
kejki
Cena systémových komínů se řídí podle značky. Nejdelší tradici u nás má Schiedel, cenovka je vysoká,… poslední
pavlas81 29.05.2017 16:04
pavlas81

K jednému ohrevnému telesu(spaľovaciemu kotlu) s vývodom do komína stačí jeden komínový prieduch s jednou rúrou v prípade, ak nemáš v pláne v komínovom telese pridať ako bonus odvetrávacie potrubie vlastným ťahom, digestor, WC stupačka, apod. Projektu sa nemusíš držať pevne. Hlavne, aby ti rúru na odvod spalín skolaudovali.

Ano tak to mám v projektu, jeden kotel - jednoprůduchový komín. Bez větrací šachty. Mám v projektu ještě z toho komína odbočku na krb v patře. Ale krb asi mít nebudu. Tak bych ani na něho nedělal odbočku...

Podle me je systemovy komin jednoznacny + .

Je to stavebnice, vsechno do sebe pekne zapada, nemusis hned vzit Schiedel, ten je strasne drahej, ja stavel od EKO kominy a parada . Jako jebat se s cihlama, nebo s nejakym bednenim, nebo nevim jak si to predstavujes, je podle me krok zpet. Jen nad strechou jsem nevolil ty jejich tvarnice s tim JAKO oblozenim. Koupil jsem klasickou krákorcovou desku a lícove cihly od Klingeru, parada.
A pokud ti muzu doporucit, tu odbocku si tam udelej, je to do budoucna a nebude te to stat majland, jenze v budoucnu, az se rozhodnes, tak ten komin uz rozebirat urcite nebudes :-D

Cena systémových komínů se řídí podle značky. Nejdelší tradici u nás má Schiedel, cenovka je vysoká, ale je vykoupená jejich kvalitním servisem a nemusíte mít obavy, jako u prodejců pseudo značek, například CIKO nebo EKO komín.

Výhodou systémových komínů je jeden certifikát na kompletní komín a záruku, při dodržení montážního postupu a pravidel přejímá výrobce systémového komína. Projektanti systémové komíny rádi používají, neboť mají knihovny jejich komponent do svých programů a kreslení je pro ně jednodušší, než si při projektování shánět rozměry komponent..

Pokud budete volit individuální komín, dbejte na jeho úplnost (abyste nemusel nikde dokupovat například dvířka nebo lepidla,..) a aby byly součástí dodávky certifikáty na jednotlivé komponenty a komínový štítek. Shánět potom kvůli kolaudaci jednotlivé dokumenty je otrava. Záruky na individuální komín přebírá stavitel!

Takže, pokud nechcete šlápnout vedle, pohlídejte si:
- hlavně aby byl komín správně navržený (správný průměr a výška)
- aby byla dodržena minimální délka spalinové cesty (důležité pro výchozí revizi)
- komín se řídí spotřebičem, pokud chcete mít dvě odbočky v jednom průduchu, upozorňuji, že je nemůžete používat současně!
- certifikáty (ať už pro celý systém nebo pro jednotlivé komponenty)
- komínový štítek
- garance a záruky výrobce nebo dodavatele
- reference zákazníků dodavatele
- úplnost dodávky

Zmíněné superkomíny nemají špatnou nabídku, kromě individuálů tam mají i podpultové ceny na systémové komíny.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru