Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ohnutí DTD desky

Dobrý den,

do kuchyně jsem si pořídil regál a ten obestavěl DTD deskama a ;následně přetřel penetrací a HET barvou, aby splynuly se stěnou. Vše funguje jak má, jenom mám problém s dvířky. Jsou uchycena na 3, resp. 2 pantech a začínají se prohýbat. Horní a dolní okraj se odklání (nebo prostředek prohýbá?) a dvířka se tak plně uzavřou pouze uprostřed. Uvnitř régálu není nic vlhkého, ani v kuchyni není vlhko (panelový byt ve vysokém patře).

Nevím si rady čím by to mohlo být a nechci hned kupovat nové desky, aby se to neopakovalo. Jediné, co připadá v úvahu je působení slunce - dvířka jsou u okna na JZ a dodpoledne až do západu slunce na ně svítí, jen nevím jestli může mít slunce vliv.

Prosím o radu odborníka nebo někoho, kdo má s podobném zkušenosti.

S pozdravem,
tik.tak

DTD je trochu citlivá na vlhkost. Zkus nechat spodní, nenatřená dvířka otevřená, jestli se dvířka trochu nesrovnají a potom obě strany natřít. Přeci jen vlhkostní poměry uvnitř skříňky a venku můžou být rozdílné. Nejlepší by to bylo udělat z lamina, kde je DTD uzavřená a vlhkost se do ni nedostane.