Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Penetrace a malba na sádrových omítkách

Potřeboval bych nějaké zkušenosti těch, kteří prováděli malbu na sádrových omítkách. Jestli penetrovat a čím, jaké barvy jste použili apod. Tedy výrobce, druh, postup atd. Zatím jsem narazil jen na 2 články, které si docela odporují, co se týče použití penetrace. Prostě by se mi hodili praktické zkušenosti, protože prodejce mi doporučí všechno možné, protože samozřejmě chce prodat co nejvíc a nejdráž.
Předem díky za reakce

I když dostanete protichůdné odpovědi, musíte si zdůvodnit, komu uvěřit.
Já jsem odpůrce penetrace, páč když je dobrý podklad, není důvod penetrování. Ano, pokud si pujdete penetraci koupit k nám, prodám Vám jakoukoliv penetraci budete potřebovat. Zisk je zisk.

Odpovídám z aktuální zkušenosti - maluji si novostavbu RD a na sádrokartony mi byl doporučen Caparol Haftgrund. Je to penetrace, která má opravdu vysokou kryvost i na barevném sádrokartonu. Po jednom nátěru touto penetrací stačil jeden nátěr vrchní barvou (v mém případě HET Klasik) a mám hotovo. Tím neříkám, že je penetrace nutná, ale asi je lepší penetrovat a pak jednou přetřít, než natírat víckrát. Ale musím říct, že nemám zkušenost s variantou bez penetrace.

Penetrace slouží jako adhezní můstek, nikoliv coby nátěr s vysokou kryvostí. Penetrace má opodstatnění, jen když něco na něčem jiném naplácané nedrží, tak aby to drželo (ono to tedy stejně držet nebude :-)). Ke kryvosti slouží naprosto jiné materiály.