Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Protikus zámku ve zděném sloupku

Ahoj, budu mít vrátka z jeklů s navařeným zámkem a protikus zámku bude ve zděném sloupku.

Stačí když použiju plech, do kterého vyvrtám a vyříznu otvory pro střelku a závoru zámku, přišroubuju ho na zděný sloupek a v místech otvorů vyvrtám do sloupku zahloubení pro zámek? Nebo jaký je správný postup?

mam branku z jeklu, ktera se dovira k betonovemu sloupku..

na sloupku mam z hrubeho (3-4mm urcite) nerez plechu vyriznuty a ohnuty kus, do ktereho zapadne zamek (dira na strelku i zavoru zamku) a branka se opre o ohyb plechu, aby se neotevirala.. puvodne jsem chtel vrtat do sloupky drazku, nakonec jsem odpalil flexou prebytecny kus zavory zamku a branku seridil tak, aby to sedlo..

pripevneni jsem nejdrive resil na 4 hmozdinky, ale po asi 3. dotazeni behem jednoho leta jsem tam narval chemickou kotvu, od te doby 2 roky drzi a ani se nehne :)