Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ultrazvukova čistička

Zdravím tu všechny.
Už nejsem nejmladší a před rokem jsem nafasoval moje první brýle.
Tehdy jsem zjistil, jaké jsem prase a docílit toho, abych je za den neuťapal se mi za rok nepovedlo.
Hlavně ty co mam u počítače.
Bych řek, že už to s očima lepší nebude a uvažují o nějaké ultrazvukové čističce.
Má snímá někdo nějaké zkušeností?

Jaký roztok je nejlepší pro čištění brýlí?

Uvažují o něčem takovém a doufám, že tam časem vleze i umělý chrup :-D

http://www.ebay.com/itm/Battery-Operated-Watch-Eye glasses-Jewelry-Mini-Ultrasonic-Wave-Cleaner/37192 4592783?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=a id%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D4013 0%26meid%3D1fbe324d3a8a4624b0cd192fcfe205fd%26pid% 3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D371924592767

Zdravím, ultrazvukovou čističku jsem vyzkoušel na svých brýlích několikrát, ale nemělo to žádný valný efekt.

Pokud tu bude mít někdo dobrý tip na efektivní čištění brýlí tak budu také rád. Zatím používám ty vlhčené ubrousky na brýle z LIDLU.

Presne tak. Hlavne brejle nedrit na sucho(v nejhorsim pripade trickem). Jar, voda a vylestit - nejlepsi postup.
Ultrazvukova cisticka je super, ale aby fungovala, musi do ni clovek vrazit docela dost. Ale zase pak ma moznost pit slivovici uz par minut po vypaleni:))

Kupoval jsem dvoje brýle.
Na čtení mam čočky skleněné a k PC tvrzené plexy.
Ta baba s prodejný mi říkala, že ty plexy nemam ničím čistit, abych je nepoškrabal a vždy když pujdu okolo, mam se stavit a vyčistí mi je ultrazvukem.
Proto sháním něco takového.

Osobně používám již několik let stále jedny brýle, které stály tehdy rozhodně méně než 50Kč. Čistím je běžnou mikrovláknovou utěrkou a stále skrz ně vidím. Jestli cheš mít klidnější spaní, zajdi do nejbližší prodejny Foto a kup si utěrku na optiku. Bude sice dost drahá (namátkou jedna z nejlepších - fotografové vědí co to je Rodenstockhttps://www.fotoskoda.cz/linos-rodenstock-uterka-n a-optiku/), službu udělá stejnou, ale budeš mít klidnější spaní. Ovšem důležitější než hlídat upatlání brýlí je úzkostlivě hlídat tu utěrku. Veškerý do ní nachytaný prach brzy skla zničí. A jak tu bylo řečeno - ultrazvuk je dobrý, ale na čištění čehokoli jiného než mastných skel.

Uplne nejlepsi je ether, tim vzdycky cistil tata a toho to zivilo, jenze kde ho vzit a kdyz uz ho clovek ma, placat ho na brejle?

K technickymu lihu jsem pomerne skeptickej. Lih denaturovanej bitrexem asi dobry, ale spousta lihu na trhu je denaturovana smesi benzinu, petroleje a solventni nafty. A to pak dela takovy mastny voka. Takze vyzkouset proc ne, vysledek ale nezarucen - muze bejt vybornej, muze to stat za prd. A kvalitniho absolutniho nedenaturovanyho lihu mi prijde skoda, precijen litr stoji kolem 800Kc.

Opláchuť sklá teplou vodou z dresu, nastriekť sklá s rozprašovačom s roztokom okena + 8% ocot v zmiešanom pomere 1:1, pretrieť sklá do sucha tkaninou určenou na brýle.

Ocot odmastí, nerobí šmuhy, okena leští, lieh sa rýchlo odparuje.

Touto zmesou (okena+ocot) v rozprašovači namixovanou v pomere 1:1 leštím aj sklá z oboch strán na vozidle či monitory.

Ocot, ako odmasťovací prostriedok, sa mi osvedčil na povlakom zamastených sklách vozidla od výfukových plynov či luftom ovievaným predným sklom z ventilátora na ktorom sa tvorí takmer farebná "dúha" pri západe slnka tesne nad obzorom.