Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepsenie TOKOZ zavory

Zdravim,

Mam na zahrade na ocelovych dverach pouzite aj taketo zavory: http://www.klicevodnany.cz/wp-content/uploads/2014 /08/Tokoz-UZ220+.jpg .

Problem je, ze v dnesnej dobe aku elektrickeho naradia nie je problem tento pasik prerezat flexou. Inak je to mechanicky velmi odolne, tazko prekonatelne cakanom (bezna vybava nasich spoluobcanov). S postupom casu su ale spoluobcania stale sofistikovanejsi a nedavno susedovi vykradli garaz, kde boli pousite prave teketo zavory. Proste to vyrezali za par minut akuflexou.

Otazka teda znie, ci mate nejaky napad, ako to posilnit, vyvarit, navarit atd., aby to bolo odolne prerezaniu akunaradim. Nic ma nenapada, kedze flexa vsetky kovy reze. Kedze ste ale skuseni kutilovia, obraciam sa na Vas , ci s niecim nepridete.

Dakujem

PS: Zrejme bude potrebne zmenit koncepciu zabezpecenia a ist na to podobne ako sa robia bezpecnostne dvere (vysuvacie kolicky vnutri dveri). To je ale znacne komplikovane...

Ať s tím uděláte cokoli, tak nikdo vám nezaručí že zloděj nepůjde cestou menšího odporu (díra do vrat, stěny, stropu)

Takže jestli to má být nedobytné, jsou tyto petlice nedostatečné. Je potřeba přizpůsobit celou konstrukci garáže a zajist elektronické hlídání s připojením na PCO.

Pravda, mury su zo 40tky skvarobetonu a na pivnici mam 40 cm zakladovy beton. Cize cez beton neprejdu, ale cez tu skvaru by teoreticky mohli sa prekopat, ak by velmi chceli.
Co horsie, mam tam okna, ktore su zamrezovane, ale len roxormi, tiez by to vedli prerezat.

Co myslite, ak tam dat aspon nejaky alarm, ktory by aspon hucal ked to otvoria, vylakalo by to zlodejov aby to nechali tak ? Mam tam aj dost drahe naradie, nechcem o to prist.

Zdravím, existuje tzv. Hadfieldova ocel, která při pokusu o jakékoliv obrábění ještě více zpevňuje a řezání není možné. Musí se to odlévat a používá se např. na zuby lžic bagrů. Reálně to ale využít asi nepůjde, tak jen pro informaci.:-)