Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonování základové desky za současných teplot

Dobrý den,
zítra mám naplánováno betonování základové desky. Chci se zeptat jak postupovat po uložení betonu. Teploty na následující dny v noci se předpovídají +5, +4, 0, +5, +3, +2, +3. Je třeba ten beton zakrývat nějakou plachtou, nebo už se takových teplot nemusím bát? Někde jsem se dočetl že hydratace betonu se při +5 stupních zpomaluje a při nule se úplně zastavuje. Polévat vodou to budu jen přes den, to by mělo být pokaždé nad +10 stupňů.

Deka by sa mala pokropiť aspoň tri dni po sebe, lebo visí v lufte a je odvetrávaná zo všetkých smerov. Máš vhodný termín, do -2°C prízemných mrazíkov sa nič s betónom nestane. Po 24 hodinách je cement v zmesi takmer mrazom nepostihnuteľný lebo sa voda naviaže na vápenec čím sa nevytvoria vodné kryštáliky pôsobiacim mrazom, ktoré by poškodili adhézne sily.

Najväčšie svinstvo je betónovať so "zelenou" vodou plnou siníc, rias a živých baktérií niekde zo suda alebo zo stojacej vody rybníka, tie zničia betón skôr, než zatvrdne.