Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranění rzi a nátěru

Dobrý den,

chci rekonstruovat starou venkovní lavičku. Narazila jsem na problém s odstraněním starého nátěru a hlavně rzi. Už jsem nějaké návody na odstranění rzi četla, ale týkaly se odstranění rzi z malých věcí, které se i na několik hodin ponoří do kapaliny. To pro mě není řešení.

Napadá mě, zda existuje nějaký roztok, kterým zrezavělou konstrukci potřu, nechám působit a následně půjde rez lépe odstranit? Máte někdo nějaké zkušenosti?
Musím upozornit, že rez kterou chci odstranit je velká. V podstatě už je starý nátěr odlupuje a po celé konstrukci lavičky jsou od rzi puchýře.

Budu velmi ráda za každý nápad,radu nebo odkaz na návod.

Předem děkuji.
Katka

Tak pokud je to lavička smíšené konstrukce, tedy kostra kovová a zbytek dřevo, tak je nejlepší to úplně rozebrat, kovové části odrbat třeba ocelovým kartáčem, nebo kartáčem ve vrtačce. A vůbec nejlépe dát někam opískovat a nastříkat (KOMAXIT).