Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plot z tůjí - dát pod ně kůru nebo kameny?

Zdravím, co myslíte, je lepší pod plot z tůjí použít mulčovací kůru nebo kameny? Respektive když místo kůry naskládám placaté kameny velikosti jedné až dvou dlaní, jestli jim to nebude vadit ? Kameny jsou na slunci dost teplé, ale když zaprší tak voda po kamenech steče pod ně a měly by déle udržet vlhkost, ne ? Samozřejmě vespod černá zahradní textilie proti prorůstání plevele. Díky za názory.

Pod tujami ti toho moc neporastie. Ja tuje tvarujem priamo od zeme do živého plota max. 120cm na výšku (kvôli pohodliu stihania), pričom krychla o vrchnej šírke 50 cm je tak hustá, že si na nej môžeš ustlať a neprepadneš. Tuja je z druhov konifer ideálna na strih a tvarovanie. (Strih robím 1x do roka koncom júla, ideálne 2x, koncom mája a v auguste)

Do doby než tuje odrastú použi mulč z borovice bez igelitu, ten sa v priebehu štyroch rokov rozpadne na humus.

tůje máme cca 5 let, už dosahují výšky plotu - 2 metry a místy jsou už mezi sebou hezky spojené. Ale pod nimi a za nimi směrem k plotu rostlo hodně trávy a plevele, bodláky apod. - tak jsme to zprvu vyřešili kůrou ale po jedné zimě se z ní ztratilo asi 50% - tak to zkouším vyřešit těmi kameny. Snad jim to nebude vadit. větší ploché kameny naskládané cikcak přes sebe , takže voda by měla v pohodě protékat , ale snad to nebude akumulovat horko ze slunce.