Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastový sud na dešťovou vodu.

Na zahrádce mám pod okapem dva plechové sudy na dešťovou vodu. Ale koukal jsem, že už připomínají spíš cedník. Tak bych si chtěl pořídit nové, nejlépe plastové, aby vydržely víc.
[949700.png]
Ale ceny v qelbech se mi nepozdávají. Zřejmě se se dají sehnat i sudy použité, ale nemám příslušné konexe.
Nevíte někdo, kde by se daly sehnat použité sudy za příznivější ceny (nejlépe poblíž Kolína)? Netrvám na tom, aby byly s poklicí.

Tak záleží od čeho,na zalévání je to celkem jedno.Stačí sud párkrát napustit vodou na pár dní a vše se v podstatě vyluhuje.Dost často jsou od nějakých potravinových přísad,pomocných přípravků z textilek-v podstatě nějaká mýdla,odmašťovadel ze strojírenství apod.Jen pozor na chem.postřiky,jednou jsem odmítl kontejner od nějakých jedů z leteckých postřiků,i když byl zadarmo.To jsou silné koncentráty,v podstatě extrajedy,které se mohou do plastů zažrat a pak se uvolňovat dost dlouho.Ani sud od olejů neškodí,tam je jen problém.kam lít ty zbytky při vymývání.Pak už je na hladině vidět,jestli tam něco zbylo.Takže nejlépe se zeptat rovnou,od čeho to bylo.

zajdi do nejbližšího "JZD" co dojí krávy, budou tam mít 220l sudy od desinfekcí, když ne zadara, tak ti ho daj za pár šušní, popravdě bývá často problém je vůbec udat, neb platit za likvidaci je pakárna, ale zabírají místo :-)

vypadá to takto, stačí ufiknout vršek (doporučuju zanechat rantl pro pevnost)

[http://www.obal-centrum.cz/images/photogallery/i4i  g3pgxrepasovane_L-ring_sudy_kapaliny_plastove_220L  _1.jpg]