Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jarní péče o trávník

Ahoj,

letos jsem konečně dokopal k údržbě trávníku, o který se předchozí majitelé starali, avšak já v tom prozatím neviděl prioritu. Nyní mám novou sekačku, vertikutátor, osivo i hnojivo. Na netu je mnoho informací a postupů. Co mě ale překvapilo, v každém je pořadí kroků jiné. Jako nejlogičtější mně přijde tento:

1. Pohrabat hráběmi
2. Pohnojit gran. hnojivem
3. Počkat 2 týdny, až se to pořádně vzbudí
4. Posekat o 1/3
5. Vertikutátor
6. Dosev
7. Zálivka

Jinde ale píšou první vertikutaci, pak dosev a hnojení nakonec...Jak to děláte vy zahrádkáři :)?

Děkuji.

S tým hnojením ešte počkaj až sa oteplí nad priemer 15°C a hnoj zásadne pred dažďom, lebo ho spálíš. Aj Cererit dokáže popáliť trávu.

Ak chceš dosiahnuť sýtu (modrozelenú) zdravú zeleň trávy počas celého roka, už teraz rozrob zelenú skalicu v konvici a polej roztokom trávu. Detto aplikuj čistý horčík, 1kg na 200m2.

Zelená skalica ani horčík trávu nespálí tak, ako dusík (močovina), pritom pôsobí dlhodobo do zásoby v pôde.