Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Utěsnění vany

Mám, prosím, dotaz na zdejší ostřílené kutily.

Panelákový byt - původní koupelna - stará vana - už nefunkční těsnění.

Koupila jsem byt, investic je potřeba hodně a koupelna je až ke konci seznamu, ale nechci, aby děti vytopily sousedy.

Kolem vany je těsnění, ale v současnosti je už jen na ozdobu -guma je vytahaná a zpuchřelá. Než dojde k celkové rekonstrukci, potřebuji funkční, nenáročné řešení.

Napadlo mě to prostě opatlat silikonem, vletěla do krámu (měli bohužel jen průhledný) ... a už přichází konečně otázka:

Bude to na tom starým těsnění držet? (předpokládám, že tam dám vrstvu od obkladaček až po vanu)

Nebo vás napadá lepší dočasné řešení?

Předem děkuji za rady, postřehy a připomínky.

Musíš ten bordel fest odmastiť a styčný povrch "odplesniť" než nanesieš silikón. Ideálne najprv štetcom čisté Savo originál, nechať pôsobiť aspoň hodinu a potom handrou namočenou v Perchlóretyléne (čikuli). Silikón naniesť na suchý povrch.

Odmastit, vyčistit spáru, perchlor už se špatně shání (myslím že je na něj zákaz), olepit si okraje lakýr páskou tam, kde má tmel končit a natlačit do spáry. Uhladit prstem namočeným v jaru. Odtrhnout pásku a jemně dohladit. Možná by byl vhodnější butylenový tmel. Pohledově nic moc, ale zatuhne povrch a uvnitř je trvale pružný. Dá se přetřít.