Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skladba izolace zakladu

Dobry den,
v bytovem dome mame problem s vlhkymi obvodovymi stenami nachazejicimi se pod urovni terenu, v lete bychom radi obvodove steny odkopali a zaizolovali. V suterenu se nachazi byty a chtel bych se zeptat na navrzenou skladbu izolace. Plan je odkopad zeminu az na uroven zakladove spary pasu na kterych stoji obvodove steny. Zaklady / steny nechat par dni vyschnout, povrch vyspravit sanacni omitkou a cely osetrit hydroizolacnim naterem. Na takto osetrny povrch mame v planu nalepit extrudovany polystyren XPS (suteren je obydleny) a jako finalni vrstvu dat nopovou folii. Mame rovnez v planu provest drenaz (asi drenazni trubky s geotextilii) do sterkoveho loze a zaklady zasypat zeminou, zhutnit a polozit dlazbu.
Je to jen navrh, ale prosim o jeho zhodnoceni.
Dekuji
Ondrej

Ondřeji, Vaším způsoběm se nezbavíte vlhkosti, jen jí trošku uberete.
Aby bylo v domě sucho, musíte pomyslně barák nadzvednout, dát pod něj lepenku a polžit zpět. Lze to jen postupným podbouráním, vražením nerezových pleců a podobné metody. Jelikož máte objekt i pod terénem, nepůjde podřezávat až dole, u paty podlahy ve sklepě, musí se lepenka dostat dovnitř přes zeď a uvnitř izolovat stěny a přizdít příčku.
Je to na delší povídání, ale jde to.

Dekuji za odpoved.
Nemyslim si, ze mame problem se spodni vodou. Problem mame pouze s vlhkymi stenami nachazejicimi se pod urovni terenu, ostatni jsou suche. Pro upresneni jedna se jen o jednu stranu domu. Navic na podrezani / podbourani nemame a hodne dlouho mit nebudeme. V terenu ktery chceme odkopat vedou trubky odvadejici destovou vodu, podle mne jsou popraskane.