Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šmejdi útočí-tentokráte s energiemi

Zdravím, tak na Jižní Moravě (možná nejen tam) opět udeřili tzv. "šmejdi". Tentokráte se zaměřují na čachry s energiemi, přičemž po svých obětech chtějí faktury za plyn a elektřinu.

Nejprve Vám zavolají z neznámého čísla ( např. 778 064 300, 777 xxx 111) a tvrdí, že chtějí provést jakousi digitalizaci dat ve fakturách za elektřinu či plyn. Jiná taktika je, že chtějí aktualizovat ceníky stávajícího dodavatele plynu či elektřiny, nebo nabízejí tzv. energetické aukce.

Poté co si vyslechnete co chtějí, tak si s Vámi chtějí domluvit osobní schůzku (podomní prodej), na které následuje prohlídka faktur a jejich fotodokumentace, nedej bože potvrzení dat elektronickým podpisem na tabletu. Úplně ale stačí, když jejich oběť ukáže faktury a ty si šmejd vyfotí. I když se nakonec domluvíte, že nic nechcete a nic měnit nehodláte, obratem Vám přehlásí dodavatele (distributory) energií za ty jejich a návrat zpět je velice obtížný.

Tuto zprávu prosím šiřte dále všem známým, sousedům, prostě všem a nedejte těmto parazitům šanci.

P.S.: Konkrétně mám zjištěno, že EON ani RWE žádné digitalizace, potvrzení nových cen apod, takto žádným způsobem neprovádí a ani nechce. Musel by dojít originální dopis s vysvětlením a žádostí od vašeho dodavatele. Naopak šmejdi uvádějí, že dopis Vám patrně musel uletět, či jej měli doručovat brigádníci a stala se chybička.

Předmět Autor Datum
vieme, u nas s požehnaním štátu https://www.aktuality.sk/clanok/414215/komentar-pe tra-bardyho-fico-…
Qet 13.02.2017 17:23
Qet
Nepasuje na nich nahodou toto? http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hl ava-5-paragraf-209…
MM.. 13.02.2017 18:16
MM..
Jeden z kroků těchto ,,šmejdů'' je že jim musíte podepsat plnou moc ke změně dodavatele no pokud toh…
kenav 13.02.2017 19:13
kenav
Všetko je to o slabej vôli priposratých, boľševikmi vycepovaných pakov, tzv. "slušných občanov", kto… poslední
Nuda 13.02.2017 19:25
Nuda

Jeden z kroků těchto ,,šmejdů'' je že jim musíte podepsat plnou moc ke změně dodavatele no pokud tohle někdo podepíše tak je to na něm.Smlouvu ale může do 14 dnů zrušit no a poslední možnost je ještě 14 dnů před započetím platnosti nové smlouvy.Zde se ale už musí udávat důvod a je to složitější.

Všetko je to o slabej vôli priposratých, boľševikmi vycepovaných pakov, tzv. "slušných občanov", ktorí sa po generácie "geneticky" udávajú medzi sebou ani nemusia a ak nebodaj zbadajú zmrda natiahnutého vo fešnej uniforme s výložkami, či sa im hocaký vagabund z ulice predstaví v tmavom obleku ako "úradná osoba" a ak nebodaj uvidia pred sebou mafiána, večne ožratého alebo nadrogovaného skorumpovaného sudcu nacpatého štátnou lúzou do taláru, tak takejto "ctihodnosti" v pokľaku z rešpektu vyfajčia.

Ak nemám na to fyzicky, aby som každému otravnému slizákovi medzi dvermi jednu do zubov natankoval, tak sa po telefóne alebo medzi dverami s provokatérmi nevybavujem. Otvorím až vtedy, pokiaľ sa mi nesnažia dvere vyvaliť kukláči za prítomnosti zástupcu obce so súdnym príkazom na domovú prehliadku.

Ostatná čvarga sa môže pred dverami alebo do telefónu od sladkých kecov aj oblepiť priamo do tf.slúchadla alebo na rohožku pred dverami obydlia. (čl. 20, 21 Ústavy SR).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru