Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpevneni kantky

Zdravim,
planuju v pokoji vymenit stare vapenne omitky za sadrove a pri te prilezitosti bych chtel zpevnit jednu stenu pokoje, je to kantka 5m x 3m. Zadne problemy s ni zatim nejsou, predchazejici majitel bytu do ni ale zasekal elektrinu, v miste kde vede elektrina je popraskana i z druhe strany a zpevnenim chci predejit pripadnym problemum v budoucnu.

Uvazoval jsem i o tom kantku shodit a postavit novou z porobetonu, ale to uz by byla moc velka akce.

Diky za pripadne tipy.
Ondrej

Z oboch strán priečku ošpricuj cementovým mliekom (350 cement, hasené vápno, voda, piesok) natiahni keramické rabicové pletivo a omietni priečku silnejšou cementovou maltou. Pridá ti na hrúbke cca 4cm ak ti to nevadí.

Potom môžeš vešať na priečku aj zdvihové hrady s činkami na cvičenie.

Stačila by perlinka (plastová mriežka) zapatlaná do hotovej plastovej malty určenej pre interiér a z vrchu do hladka zapucovaná.

Ak nemáš v úmysle obíjať starú omietku, drží fest na kantovke stačí, ak napenetruješ pôvodnú omietku nejakým vhodným prípravkom. (modrý duvilax, jedno deci na 10l vody). Týmto sa vytvorí mikroskopické pojivo s náramne vysokými adhéznymi silami medzi čerstvou maltou a zvetranou omietkou.